Kırşehir’deki Gençlik Merkezleri tedbirlerle etkinliklerini sürdürüyor 

Kırşehir’deki Gençlik Merkezleri tedbirlerle etkinliklerini sürdürüyor 

Kırşehir Cacabey Gençlik Merkezi'nde Hafta içi yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı gerekli tedbirler alınarak etkinliklere devam ediliyor.
Türkiye’de spor anlamında normalleşme sürecinin ardından Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sportif ve el berecileri anlamında faaliyetlerine devam ediyor.
Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Cacabey Gençlik Merkezinde tarafından hafta sonları yürütülen kus ve atölye çalışmaları hafta sonları Koronavirüs tedbirleri kapsamında maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarak devam ediyor.
Gençlerin serbest zamanlarını Sosyal, Kültürel, Sanatsal faaliyetler ile değerlendirmek, bilgi ve beceri kazandırmak için Cacabey Gençlik Merkezi tarafından Kulüp faaliyetleri hafta sonları devam ediyor. Gençlik Merkezi'nde gençler, atölyelerde uzman eğitmenler tarafından yaptırılan sportif, sosyal ve kültürel faaliyetlerle hafta içi ve hafta sonlarını değerlendiriyor.
Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde başlatılan Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyete geçen Gençlik Merkezi'nde açılan atölyelerde gönüllü gençlere kişisel gelişimleri için farklı alanlarda eğitimler veriliyor. Gençlik Merkezi'nde, gençler hafta sonlarını atölyelerde uzman eğitmenler tarafından yaptırılan sportif, sosyal ve kültürel faaliyetlerle uğraşarak değerlendiriyor. 
Kırşehir Gençlik Merkezi atölyelerinde gençler; İngilizce, bilgisayar, bağlama, gitar, keman, ney, yöresel halk oyunları, ebru ve tezhip sanatları, resim, basketbol, futbol, voleybol gibi sportif ve kültürel etkinliklerle boş zamanlarını dolu dolu geçirme fırsatı buluyor. Çalışmalar için belirlenen temalar; değerler, dil eğitimleri, dini ilimler, inovasyon, sosyal bilimler ve kişisel gelişim atölyelerinden oluşuyor. Atölyelerde faaliyetler belli bir müfredat programı çerçevesinde gerçekleştiriliyor.
Tamamının ücretsiz olduğu Gençlik Merkezi faaliyetlerinden faydalanmak isteyen gençlerin merkeze üye olabilecekleri, üye olmak isteyen gençlerin Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan duyuruda, kurs başvuruları ve diğer etkinlikler hakkında bilgi almak isteyenlerin (386) 213 5035 telefon numarasından ilgili personellere ulaşılabileceği belirtildi.
Gençlerin işaret dili, keman, saz, piyano, halk oyunu, rölyef gibi her hafta farklı günlerde düzenlenen ücretsiz kurslara ilgi gösterdiğini belirten Avşar, online bağlantılarla da gençlere eğitim verildiğini ifade etti.
Cacabey Gençlik Merkezi Müdürü Hakan Avşar konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kulüp, akademi ve kurslar şeklindeki faaliyetlerle Kovid-19 tedbirleri kapsamında gerekli tedbirleri alarak gençleri geleceğe hazırlamak için gayret gösterdiklerini söyledi.
Gençlik merkezinin Covid-19 salgınından önce toplam 16 bine yakın üyesi olduğunu anlatan Gençlik Merkezi Müdürü Hakan Avşar, "Şu anda Pandemi süreci içinde yaklaşık 2 bin aktif üyesi bulunuyor. Gençlik Merkezimiz sabah saat 10.00’da başlıyor akşama kadar Kırşehirli öğrencilerin hizmetine devam ediyor. Hem gençlik liderlerimiz hem gönüllü liderlerimiz hem de usta öğretici ve eğitmenlerimiz bu düsturla çalışıyor. 'Merkezimizde genç var' sloganıyla gençlerimize hizmet veremeye devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Kütüphane, kitap kafe ve EBA sınıflarıyla da gençlere imkan sağlandığını dile getiren Kırşehirli Müdür Avşar, "Yaklaşık 30'a yakın kursumuz varken şu an hem yoğunluk hem de pandemi kuralları göz önünde bulundurularak, bu kursların bir kısmını ilerleyen zamanlara bıraktık. İl Hıfzıssıhha Kurulu hangi kararı verirse biz de ona göre kursları açmaya devam edeceğiz. 2 bin aktif üyemiz farklı haftalarda etkinliklere katılarak ya da oline bağlantılarla farklı zamanlarda gençlik merkezimizden faydalanıyor." diye konuştu.
Gençlik merkezinde, gençlik merkezleri akademisi başlığı altında gerçekleşen çalışmalarla yeni bir dönem başlıyor. Gençlerin odak noktada olduğu faaliyetler için 6 farklı tema belirlendi. Bu temalar; Değerler, dil eğitimleri, dini ilimler, inovasyon, sosyal bilimler ve kişisel gelişim atölyelerinden oluşuyor. Atölyelerde faaliyetler belli bir müfredat programı çerçevesinde gerçekleştiriliyor. (HABER: NECLA BAĞCI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER