Yeşil-beyazlılar, Minik Kramponlar engelini 4 golle geçerek 5’te 5 yaptı

Kırşehirspor, U12’de şampiyonluğa koşuyor: 4-1

SAHA: 2 No’lu Sentetik (Kırşehir)

HAKEM: Beytullah Karaca**

KIRŞEHİRSPOR (U12): İsmail Arda Yılmaz**, Enes Kerem Ayaz**, Ahmet Çoban**, Berhan Altuntaş**, Enes Kayra Karahan**, Sedat Kır**, Cafer Keleş**, Yavuz Selim**, Selim Akdeniz**Kemal Seyfi**, Utku Kaan Baltacı**, Ömer Öztürk**, Zeki Eymen Kaplan**, Ömer Kaan Baran**, Ahmet Ceylan**

ANTRENÖR: Serdar Urgan, Halit Kılıç

YÖNETİCİ: Ogün Arslan

MİNİK KRAMPONLAR (U12): Kerem Efe Lafçı**, Tuna Çolak**, Ege Demir**, Fazıl Ahmet Arslan**, Mustafa Yoldaş**, Kerem Salman**, Kerem Kartal**, Gökhan Çelik**, Berkay Miraç**, Musa Gözükara**, Ahmet Kerem**, Yusuf Kaan Demirci**, Abdurrahman Şimşek**, Kuzey Yoldaş**,

ANTENÖR: Mustafa Koçak

GOLLER: Dk.9,41 Ahmet Çoban, Dk.11,33 Ömer Öztürk (Kırşehirspor), Dk.17 Tuna Çolak, Dk.38 Musa Gözükara (Gençlikspor)

7 TAKIMIN çift devreli lig usulüne göre mücadele edildiği U12 Gençler Ligi’nin 5.Haftasının açılış maçında şampiyonluğun en güçlü adaylarından Kırşehirspor, Minik Kramponlar ile karşılaştı. Maçın başından sonuna kadar üstün bir oyun sergileyen Kırşehirspor sahadan 4-2’lik skorla galip ayrılarak üst üste 5’inci galibiyetini alarak 12 puanla zirvede yer aldı.

Kırşehirspor U12 Ligi’nde durdurulamıyor. Yeşil-beyazlılar, Gençlikspor, Öz40Spor Kulübü, Ömer Halis Demirspor Kulübü, Mucurgücüspor’un ardından Minik Kramponları da mağlup etmeyi başardı.

Salı günü 2 No’lu Sentetik sahasında Kırşehirspor ile Minik Kramponlar 5.Haftanın açılış maçında karşı karşıya geldi.

Beyrtullah Karaca’nın tek hakem olarak yönettiği karşılaşmaya oldukça etkili başlayan Kırşehirspor golcü oyuncusu Ahmet Çoban’ın meşin yuvarlağı filelerle buluşturması sonucunda 1-0 öne geçti.

Golden sonra ataklarını sıklaştıran Kırşehirspor 11.dakikada takımın bir diğer golcüsü Ömer Öztürk ile farkı 2’ye çıkararak skoru 2-0’a getirdi.

Türkiye, iki büyük finale ev sahipliği yapacak Türkiye, iki büyük finale ev sahipliği yapacak

Minik Kramponlardan Tuna Çolak Kırşehirspor filelerine gönderdiği topla skoru 2-1 yaptı. İlk yarıyı Kırşehirspor 2-1 önde tamamladı.

Karşılaşmanın 2.yarısında da etkili futbolunu sürdüren Kırşehirspor 33.dakikada Ömer Öztürk ile farkı 2’ye çıkararak skoru 3-1 yaptı.

Minik Kramponlardan Musa Gözükara oyuna sonradan girerek skoru 3-2 yaparken, maçtaki son sözü ise 41.dakikada Ahmet Çoban söyledi ve Kırşehirspor haftanın sonucu merakla beklenen maçında güçlü rakibi Minik Kramponları 4-2’lik skorla geçerek 5’inci galibiyetini hanesine yazdırarak 12 puanla liderliğini sürdürdü.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)