Yeşil-beyazlı ekibimizin Başkanı Çağatay Han Torun: “Belediye Bakanımız Selahattin Ekicioğlu’nun dışında bu şehirden hiçbir kişi ve kuruluştan destek alamadık. Tüm bu yalnızlığımıza ve imkânsızlıklarımıza rağmen yılmadan, yıkılmadan sonu istediğimiz gibi gitmese de takımı desteksiz ayakta tutabilmek adına gurur duyacağımız büyük bir mücadele ortaya koyduk”

 

Kırşehirspor Kulübü Başkanı Çağatay Han Torun,

bir sezonu böyle değerlendirdi ve ekledi…

 

“BUYURUN GENEL KURULA

GİDİYORUZ, KIRŞEHİRSPOR

YÖNETİMİNE TALİP OLUN!”

 

Torun: “Bizler ‘Para yoksa biz de yokuz’ demek yerine ‘Bu takımı yalnız bırakmayız’ dedik.

“ÇOCUKLAR BİZİM HER ŞEYİMİZ” “ÇOCUKLAR BİZİM HER ŞEYİMİZ”

Şehrimiz ve takımımız için iki kişi de olsak çok onurlu ve dimdik bir mücadele verdik…”

            2018-2019 futbol sezonunda şampiyon olarak TFF 1. Lig’e yükselen ve bu ligte Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve bir avuç işadamının maddi ve kişisel çabaları ile 5 yıl başarıyla Kırşehir’i temsil ettikten sonra bu sezon küme düşen Kırşehirspor Kulübü Başkanı Çağatay Han torun, 22 Mayıs’ta kongreye gideceklerini açıklarken, 2023-2024 futbol sezonunu değerlendirdi.

Belediye Bakanı Sayın Selahattin Ekicioğlu’nun dışında bu şehirden hiçbir kişi ve kuruluştan destek alamamalarına, tüm yalnızlıklarına ve imkânsızlıklarına rağmen yılmadan, yıkılmadan sonu istedikleri gibi gitmese de takımı desteksiz ayakta tutabilmek adına gurur duyulacak büyük bir mücadele ortaya koyduklarını belirten Başkan Torun, “Bizler ‘Para yoksa biz de yokuz’ demek yerine ‘Bu takımı yalnız bırakmayız’ dedik. Bu süreçte öncelikle maddi ve manevi destekleri için Belediye Başkanımız Selahattin EKİCİOĞLU’na, yönetim kurulu arkadaşlarıma, sonrasında sırf takımına destek oldular diye kendilerine çapsız ve beyinsiz hainlerce ‘YALAKA’ denilen ama verdiğimiz mücadeleye şahit olup iç saha, deplasman demeden ‘TAKIMININ’ yanında olmaktan vazgeçmeyen gerçek taraftarlarımıza ve sıkıntılarımızı kendi imkanlarınca gündeminden düşürmeyerek duyurmaya çalışan ‘Kırşehir Çiğdem’ Gazetesi sahibi Salih Güner ağabeyime, yine manevi desteklerini bizlerden esirgemeyen sağduyulu vatandaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi bir borç bilirim” dedi.

            Takım küme düşmesinden büyük üzüntü duyduklarına dikkat çeken Başkan Torun, Kırşehirspor’a lafta değil, gerçekten talip olmak isteyenler varsa 22 Mayıs’ta yapılacak genel kurulda göreve talip olabileceklerini kaydetti ve “22 Mayıs 2024 tarihinde olan genel kurulu yapılacaktır. Belediye Başkanımız ile yapmış olduğumuz görüşmede kendisi şuana kadar sağladığı desteği kim olursa olsun sağlayacağını bizlere beyan etmiştir.  Bu kısıtlı imkânlar ile cebine güvenen, takımı seven, takımın yükünü sırtlayabilecek tüm iş insanlarımızı göreve davet ediyoruz. Böyle bir düşüncesi sevdası olan herkesi bizle ve Belediye Başkanımızla görüşmeye çağırıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Başkan Çağatay Han Torun, yaptığı yazılı değerlendirmesinde şunları ifade etti:

            “Bilindiği üzere geçen hafta Cumartesi günü oynadığımız Trabzon FK maçı ile 2023/2024 futbol sezonunu tamamlamış bulunuyoruz. Bu süreç sonunda ne yazık ki 2019-2020 futbol sezonun da dahil olup 5 yıldır mücadele ettiğimiz 2nci lige veda ettik. Özellikle son 3 sezondur hem siyasi, hem bozulan ülke ekonomisi hem de çeşitli bazı sebepler ile azalan bütçeler takımımızın ilk iki sezondaki görüntüsünden uzak sadece kümede kalma mücadelesi veren bir takım görüntüsüne sebep oldu. Bunu izah edebilmek adına sezon sezon bütçeleri yazmakta fayda olacaktır.

“2.Lligde ilk mücadele eden ve günümüzdeki değerinin anlaşılması açısından kadroların kurulduğu aydaki Avrupa para birimi ile karşılığı olan 400.000 euro borçla yeni belediye yönetiminin devir aldığı takımın;

“2019-2020 sezonu kurulan takım ara transfer dahil kağıt üstünde toplam değeri 1,500.000 Euro’dur. Bu takım pandemi ile yarım kalan sezonu 6ncı sırada tamamlamıştır.

“2020-2021 sezonu kurmuş olduğum takımın kağıt üstünde toplam değeri 800.000 Euro’dur.

Bu takım Play-off yarı final oynamıştır.

“2021-2022 sezonu kurmuş olduğum takımın kağıt üstünde toplam değeri 632.000 Euro’dur. Bu takım ligi 8nci sırada bitirmiştir.

“2022/2023 sezonu kurmuş olduğum takımın kağıt üstünde toplam değeri 352.000 euro’dur. Bu takım ligi 11nci sırada bitirmiştir.

“2023/2024 sezonu kurmuş olduğum takım ise 500.000 Euro’dur ancak ne yazık ki istenilen ya da takımdan beklenen performans alınamadığı için bu takımımız ligi 17nci sırada tamamlayarak bir alt lige düşmek durumunda kalmıştır.

“EN BÜYÜK DESTEKÇİMİZ BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU OLDU”

“Gerek muhalefet belediyesi olması hasebiyle sürekli bir teftiş altında olan, önce pandeminin, sonra da ülke ekonomisinin ve kanunların etkisi ile takıma tüm çaba ve iyi niyetlerine rağmen, iktidar temsilcilerinin de bu duruma göz, kulak kapaması ile takım kurma bütçesi anlamında yeterli kaynağı aktarma imkanı bulamayan belediyemizin bu durumu da özellikle son 3 yılda takımımızı bu anlamda çok zor mücadelelerin içine soktu. 2 Ligde mücadele ettiğimiz bu 5 yılda hem takımızın mağdur olmaması adına hem de arkadaşımız, ağabeyimiz herkese her şeye rağmen takımımızın en büyük destekçisi olan Sayın Selahattin Ekicioğlu’na şehrin futbol takımının mücadelesinin kesintiye uğramaması anlamında destek olabilmek adına 4-5 arkadaş olarak maddi manevi fedakarlıklar yaparak tüm gücümüzü ortaya koyduk.

“CEPLERİMİZDEN MİLYONLARCA PARA KOYARAK BİR TAKIM KURDUK”

“Belediyelerin profesyonel futbol kulüplerine doğrudan para aktarmaları kanunen mümkün olmadığı bu ortamda ceplerimizden milyonlarca parayı takımımızın kurulması ve sahaya çıkıp mücadelesini verebilmesi adına gözümüzü kırpmadan ortaya döktük. Takımın siyasi olarak görülmesi ve bu yüzden diğer siyasilerin takıma üvey evlat muamelesi yapıp asla hiçbir destek mücadelesi vermemesi, kapatılan eski takımın borcundan dolayı icralık olan iş insanlarının takıma sırtını dönmesi ile giderek yalnızlaşan takım nihayetinde bu sezona bir öncesi sezon futbolcularına ödenmesi gereken 2.600.000 TL maç başı ücreti borcu ve 0 TL transfer bütçesi ile maddi anlamda yükü çeken sadece 2 kişi ile başladı. Kağıt üstünde 14-15 milyona kurulan mütevazı bir takımla lige başladık. Bir şikâyet üzerine önüne geçilen belediye sponsorluğunun aktarılamaması, artan maliyetler, konuşanın çok ama destek olanın hiç olmadığı bir ortamda tamamen yalnız başına mücadele edenler olduk. Defalarca sıkıntılarımızı dile getirmemize rağmen, ne şehirden ne siyasilerden bırakın destek görmeyi küçük bir zümre hariç herkes elinden geldiğince köstek olmayı kendine sanat bildi. Kimi siyasi baktı, kimi kendini kanaat önderi sandı laftan başka bir şey üretmedi, sosyal medya ucubelerini zaten söylemiyorum. Nihayetinde konuşmaya gelince şehrin takımı ama maşallah desteğe ya da sıkıntıları dile getirmeye gelince Mehmet Işık’ın, Çağatay Han Torun’un takımı oldu. Hele bir de seçime yaklaşılırken takımın sıkıntılı durumundan siyasi operasyon çekmeye çalışan zavallılar, ‘inşallah bu takım düşer’ diyen karaktersizler gördük.

“PARA YOKSA BİZ DE YOKUZ DEMEDİK”

Kim ne derse desin bütçe yok dendiğinde bile ‘Para yoksa biz de yokuz’ demek yerine ‘Bu takımı yalnız bırakmayız’ diyebilen bizler şehrimiz ve takımımız için iki kişi de olsak çok onurlu ve dimdik bir mücadele verdik. Tüm bu yalnızlığımıza ve imkânsızlıklarımıza rağmen yılmadan, yıkılmadan sonu istediğimiz gibi gitmese de takımı desteksiz ayakta tutabilmek adına gurur duyacağımız büyük bir mücadele ortaya koyduk. Gücü takıma sahip çıkan ve kendilerinden olan biz iki kişiye laf söylemeye yeten yüreksizlerin şayet takıma sahip çıkmayan zümrelere de laf söyleme, onları göreve davet etme cesareti olsa idi eminim bu sezon böyle hüsran ile sonuçlanmış olmayacaktı. Futbolun içerisinde bu tür sonuçlar ne yazık ki var. Maddiyatın, şehrin birlik ve bütünlüğünün olmadığı yerlerde ne yazık ki bu tür sonuçlar olabiliyor. Ne zamanki başarının anahtarı olan maddiyat ve şehir sinerjisi sağlanmış, akabinde sportif başarı gelmiştir. Umarım bu yıl yaşanılanlardan şehrimiz ders çıkarır ve daha bilinçli bir şekilde takımlarını destekleme yoluna giderler.

“BUNCA FEDAKÂRLIĞA RAĞMEN, HAKARET VE KÜFÜRLERE MARUZ KALDIK!

“Yaptığımız bunca fedakarlığa rağmen, en ufak katkıları olmadığı halde bizlere hakaret etme hakkını kendinde gören herkese bizlere ettikleri hakaretleri misli ile iade ediyorum. Hasta yatan anamıza dil uzatanlar hariç. Onlara bu hakaretlerini iade etmiyorum çünkü ana kutsaldır, kimsenin anasına laf söyleyecek kadar şerefsiz ve namussuz asla olmadık, olmayacağız. İnsanların katkıları olmadığı bir konuda kendilerini bu kadar söz sahibi sanmaları kadar aciz bir tutumu asla kabul etmeyeceğiz. Biz doğruları söylemekten asla geri durmayacağız. Tek amacımızın gönül verdiğimiz takımın sahaya çıkıp mücadele edebilmesi olduğu bu ortamda menfaatsiz ve çıkarsız verdiğimiz bu mücadelede kimseden bir çekincemiz, kimseye de yaranma, hoş geçme gibi bir çabamız olmadı, olmayacak.

“BUYURUN YÖNETİMDE GÖREV ALMAYA DAVET EDİYORUM”

“Bizler takımın mücadelesi adına diye yıllardır maddi manevi emek verdik. Bugün eleştirenlere soruyorum sizler bu takım düşmesin diye ne yaptınız, neyinizden vaz geçtiniz, şehri birlik beraberliğe mi çağırdınız, hangi kampanyada imzanız var? Bu işler sosyal medyada kanaat önderliği oynamaya benzemiyor ne yazık ki. Buyurun sizleri de yönetimde görev almaya davet ediyorum.

“HİÇ KİMSENİN BU CESARETİ GÖSTEREMEMESİ HALİNDE TAKIM KAYYUMA TESLİM EDİLMEYECEKTİR”

“Bu bağlamda kulübümüzün 22 Mayıs 2024 tarihinde olan genel kurulu yapılacaktır. Belediye Başkanımız ile yapmış olduğumuz görüşmede kendisi şuana kadar sağladığı desteği kim olursa olsun sağlayacağını bizlere beyan etmiştir.  Bu kısıtlı imkanlar ile cebine güvenen, takımı seven, takımın yükünü sırtlayabilecek tüm iş insanlarımızı göreve davet ediyoruz. Böyle bir düşüncesi sevdası olan herkesi bizle ve Belediye Başkanımızla görüşmeye çağırıyoruz. Bu fikre kapılıp talip olan herkesi sezon başlayana genel kurulumuzdan bağımsız da olsa görmek arzusundayız. Sezon başından beri defalarca dile getirdiğimiz gibi takımı bir adım ileri götürme niyeti ve kapasitesi olan herkese takımımızı gözü kapalı teslim edeceğimiz bilinmelidir. Hiç kimsenin bu cesareti gösterememesi halinde yine takımın kayyuma teslim edilmeyeceğinin de bilinmesi arzumuzdur.”

(HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)