KIRŞEHİR'İMİZİN güzide ilçelerinden olan Çiçekdağı'na yapılan ve son yıllarda doğru dürüst bakım ve onarımı yapılmayan İlçe Stadyumu maalesef kaderine terk edilmiş durumda...

Kırşehir 1.Amatör Küme Futbol Ligi’nde mücadele eden ve şampiyonluğu kaybeden Çiçekdağı Belediyespor, İlçe Stadyumu’nun karşılaşmalar için oynanmaya elverişli olmamasından dolayı maçlarını Boztepe İlçe Stadyumu’nda oynamıştı.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında kurulan ve müsabakalara devam eden kulüp, maçlarını kendi ilçesinde oynayamama sorunu yaşıyor. Sporcular, antrenman yapabilmek için 130 kilometre yol kat etmek zorunda kalıyorlar.

Kırşehir Yıldızları şampiyon oldu Kırşehir Yıldızları şampiyon oldu

İlçedeki stadyum, lavabolar, soyunma odaları ve duş kabinleri gibi temel tesislerden yoksun. Ayrıca zemin kalitesi futbol oynamaya uygun değil ve güvenlik sıkıntıları mevcut. Sporcular, seyircilerin arasından geçerek sahaya çıkmak zorunda kalıyor, bu da güvenlik risklerini artırıyor. Stadyumun üstünün açık olması nedeniyle izleyiciler yazın aşırı sıcaklarda, kışın ise soğukta maç izlemek zorunda kalıyorlar.

Aydınlatma sistemi ve güvenlik personeli gibi önemli eksiklikler de hem sporcuları hem de izleyicileri mağdur ediyor. Yerel yetkililer, defalarca İl Futbol Komitesi ile iletişime geçmelerine rağmen bu sorunlar henüz giderilmiş değil.

Bu durum, stadyumun baştan eksik tasarlanmış olması mı, yoksa yapımcıların projeyi eksik teslim ettiği mi sorusuyla daha da karmaşık bir hal alıyor.

Kırşehir 1’inci Amatör Küme Futbol Ligi’nde mücadele eden Çiçekdağı Belediyespor takımına da ev sahipliği yapan İlçe Stadyumunda yedek kulübeleri kırık, soyunma odaları yok, maçtan sonra duş alınacak kabinler yok. Hal böyle olunca deplasmana gelen takımlar çok büyük sıkıntı yaşıyor.

Yetkililerin bir an önce Çiçekdağı İlçe Stadyumuna gerekli bakımları yapıp güzel bir soyunma odaları yapmaları gerektiğini belirten spor camiası, “Çiçekdağı stadı artık gençlere yakışmıyor. Gençlerimiz her şeyin en iyisine, en güzeline layıktır. Bir yandan gençlerimizi spora teşvik etmeye çalışıyoruz, bir yandan onlara hak ettikleri değeri vermiyoruz. Böyle şey olur mu? Statta mutlaka gerekli yenilikler yapılmalıdır. En önemlisi soyunma odalarında gerekli yenilikler yapılmalı, duş alanları konmalı. Çocuklar burada terliyor, ama maçtan sonra terleriyle giyinip evlerine gidiyorlar. Tabi bu nedenle birçok gencimiz soğuk havayla birlikte hasta oluyorlar. Umarız Kırşehir il yöneticileri ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri Çiçekdağı Futbol sahasında, ve soyunma odalarında duş kabinleri yaparak gençlerin yaşadıkları bu sorunları ortadan kaldırırlar” ifadelerini kullandılar.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)