“Yeter artık vatandaşlarımızı kandırmaya çalışmayın!..”

“Yeter artık vatandaşlarımızı kandırmaya çalışmayın!..”

DEVA Partisi İl Başkanı Metin Atabey, elektrik ve doğalgaz zamlarını değerlendirdi: 

“Yeter artık vatandaşlarımızı kandırmaya çalışmayın!..”

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) İl Başkanı Metin Atabey, elektrik ve doğalgaz zamlarını değerlendirirken, “Yeter artık! Artık geldiğimiz nokta hastaneler hastalık, mektepler cehalet, mahkemeler zulüm, piyasalar yoksulluk üretiyor” dedi.
Siyasi iktidarın ekonomiyi kötü yöneterek, TL’nin değer kaybına ve maliyetlerin artmasına neden olduğunu öne süren DEVA Partisi Kırşehir İl Başkanı Metin Atabey, “En azından vatandaşlarımızı kandırmaya çalışmayın” uyarısında bulundu. 
Hükümetin piyasanın da vatandaşların da sorunlarına kulak tıkadığını ve köklü çözüm üretme noktasında adım atmadıklarını ifade eden Başkan Metin Atabey, yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti:
“Yeter artık! Artık geldiğimiz nokta Hastaneler hastalık, mektepler cehalet, mahkemeler zulüm, piyasalar yoksulluk üretiyor. 
“Vatandaşa yansıtmadığınızı, devletin ödediğini söylediğiniz tutar neticede vergiler dolayısıyla vatandaştan çıkıyor. Kendi hatalarınız sonucu oluşan bu maliyeti vatandaşlarımızın parasıyla ödemeyi lütuf gibi sunmanız her şeyden önce vatandaşlarımıza saygısızlıktır. Allah’tan yarısını karşılıyorsunuz! Karşılıyorsunuz da nereden karşılıyorsunuz! Vatandaştan topladığınız vergilerden veya vatandaşın geleceğine ipotek koyarak aldığınız kredilerden karşılıyorsunuz…
“Anladık yönetemiyorsunuz, en azından vatandaşlarımızı kandırmaya çalışmayın ve saygısızlık yapmayın. Kötü yönettiğinizi kabul ederek yol açın.
“SAYIN BAKAN, PİYASALARI DÜZENLEMEK VE DENETLEMEKLE YÜKÜMLÜSÜNÜZ”
“Sayın Bakanın bu ifadesi aslında kötü yönettiklerinin itirafı niteliğindedir. Sayın Bakan, kanunî sorumluluğunuz var. Elektrik ve doğalgazın yeterli, sürekli ve mümkün olduğu ölçüde düşük maliyetli şekilde sunulması için piyasaları düzenlemek ve denetlemekle yükümlüsünüz.
“KANUNU YANLIŞ ANLAMIŞSINIZ”
“Siz kanunu yanlış anlamışsınız ya da anlamak işinize gelmiyor. Kanun ‘Düşük maliyeti, faturanın yarısını devlet aracılığıyla vatandaşa yükleyerek sağla’ demiyor. ‘Mali açıdan güçlü, istikrarlı ve şeffaf piyasayı oluşturarak ve bu piyasada bağımsız düzenleme ve denetim yaparak sağla’ diyor.
“DOĞALGAZDA GEÇEN SENE MALİYETLER DÜŞÜKKEN NEDEN TEDBİR ALMADINIZ?”
“Dünyada enerji hammadde fiyatlarının arttığı bir gerçek ama hükûmet olarak sorumsuzluğunuz, tedbirsizliğiniz ve anlamsız inatlarınızla yangına benzin döküyorsunuz. Özellikle doğalgazda geçen sene maliyetler düşükken, hatta dipteyken ne yaptınız Sayın Bakan? Neden bu günleri öngörerek gerekli tedbirleri almadınız?
“SİSTEMİ BOZAN HÜKÛMETİN İLGİLENDİĞİ TEK ŞEY GÖRÜNTÜ”
“Hükûmet olarak tedbir almadığınız gibi her geçen gün yanlış müdahalelerle sistemi daha da bozuyorsunuz. Yatırım ortamını bozarak, piyasayı siyasete alet ederek yeterli yatırımların yapılmasına engel oluyorsunuz. Ekonomiyi kötü yöneterek, TL’nin değer kaybına ve maliyetlerin artmasına neden oluyorsunuz. Faturalara yansıtmamak adına kamunun şirketlerini zarar ettiriyorsunuz. Serbest piyasa dinamiklerini bozuyorsunuz. İlgilendiğiniz ve kafa yorduğunuz tek şey görüntü. Piyasanın da vatandaşlarımızın da sorunlarına kulak tıkıyor ve köklü çözüm üretme noktasında adım atmıyorsunuz.
“Artık; Hastaneler hastalık piyasalar. Kırşehir halkına saygılarımızla…” (HABER: BEYHAN BALLI)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER