AK Parti Genel Merkezi, Kırşehir'deki yerel seçim sonuçlarını değerlendirmek ve alınan başarısız sonucun nedenlerini araştırmak üzere ilimize bir ekip gönderdi.

Kırşehir'de istifa... Siyaseti bıraktığını duyurdu Kırşehir'de istifa... Siyaseti bıraktığını duyurdu

31 Mart yerel seçimlerinde Türkiye genelinde ikinci parti konumuna düşerek kötü sonuç elde eden AK Parti, mağlubiyetin nedenlerini araştırmak üzere Genel Merkez nezdinde çalışma başlattı. Bu kapsamda yerel yönetimlerden sorumlu Başkan ve Başkan Yardımcıları diğer partilere kaptırılan belediyelerde inceleme gerçekleştirirek raporlama yapmak üzere illere gönderilmeye başlandı.

Yapılan çalışmalar kapsamında Genel Merkez Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Müzehher Belma Erdoğan ve Semiha Ekinci değerlendirme toplantısı yapmak üzere Kırşehir'e geldi.

31 Mart seçimlerinde 11 bin oy farkıyla CHP’li Başkan Selahattin Ekicioğlu'nun yeniden kazandığı, Osman Arslan'ın ise büyük bir oy farkıyla kaybettiği Kırşehir'de yapılan toplantı sonrası AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, "AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Sayın Müzehher Belma Erdoğan ve Sayın Semiha Ekinci, 31 Mart Yerel Seçimleri değerlendirme toplantısında, İlimiz ve İlçelerimizde Belediye Başkan Adaylarımızla, Belediye Başkanlarımızla, 3 Kademe İlçe ve bağlı Belde yerel yönetimler Başkanlarımızla ve Teşkilatımızla bir araya gelerek istişarede bulundular. İlimize ziyaretleri ile Sayın Başkanlarımıza, İstişare toplantımıza katılım sağlayan değerli teşkilatımıza ve Belediye Başkan adaylarımıza teşekkür ediyoruz. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyoruz" ifadelerini kullandı.

Genel Merkez Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Müzehher Belma Erdoğan ve Semiha Ekinci’nin Kırşehir’de seçim yenilgisinin ardından yapacağı tesbitleri bir rapor halinde Genel Merkez’e sunacağı ve ardından nasıl bir karar çıkacağı AK Parti Teşkilatı’nda merakla bekleniyor. 

(HABER: FAHRETTİN TOKER)