Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, yeni dönemin başlangıcında Türkiye'nin en genç belediye meclis üyesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin en genç belediye meclis üyesi  CHP'nin  18 yaşında Kırşehir meclis üyesi Anıl Naldöken oldu.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu da en genç belediye meclis üyesi ile ilgili yaptığı açıklamada;  "Özellikle kadın kotasını biz artırdık. Daha önce Cumhuriyet Halk Partisi'nin 2 kadın kotası vardı. Daha önce seçilmiş 2 kadın kotamız varken şu an da bu sayımız 5'e yükseldi. Genç olarak da Türkiye'nin en genç 18 yaşında bir belediye meclis üyemiz var. Anıl Naldöken ismiyle meclis üyemizi seçtik. Biz gençlerimize güveniyoruz. Kadınlarımıza güveniyoruz. Anıl kardeşimizden daha önce başka bir ilimizde seçilemeyen 2 ay daha küçük bir gencimiz vardı ama seçilen en genç belediye meclis üyemiz 18 yaşında bir lise mezunu, üniversiteye hazırlanan Anıl Naldöken oldu. Buradan Türkiye'ye bir mesaj gönderiyoruz. Gençlerin ve kadınlarımızın önlerini her zaman açalım diyoruz" ifadelerini kullandı.

BİZ DE SEÇİM BÖYLE OLUR -  MAHMUT YILDIZ BİZ DE SEÇİM BÖYLE OLUR -  MAHMUT YILDIZ

AK Parti’de belediye meclis üyeleri; Birkan Orkun Öztürk, Recep Artım, Ömer Faruk Özkoroğlu, Abdullah Delibaş, Mehmet Ali Sarı, Hasan Yüce, Sami Durdu, Alparslan Öz, Haydar Bilgin, Engin Kaya, Mürsel Yılmaz ve Servet Avkapan olurken;

CHP’de ise belediye meclis üyeleri; Mehtap Karaburçak Tuzcu, Özge Şenlik, Rasim Karagüllü, Hakan Kaya, Nihat Dağıstan, Gültekin Arslan, Turgay Kaya, Nazım Köksal, Faruk Akça, Osman Uçar, Yeter Bodur, Orhan Ak, Mehmet Işık, Mustafa Bulut, Mehmet Uzun ve Nasuh Yılancı. KONTENJAN: Betül Yılmaz, Sueda Şahin ve Anıl Naldöken oldu.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)