Seher Başkan istedi, CumhurbaşkanıErdoğan Kırşehir’e 5 Milyon sözü verdi

Seher Başkan istedi, CumhurbaşkanıErdoğan Kırşehir’e 5 Milyon sözü verdi

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal “Aşırı kar yağışı nedeniyle hayvancılık işletmesi  zarar gören üreticilerimiz için Cumhurbaşkanımızdan 5 milyon TL destek sözü aldık”

Seher Başkan istedi, CumhurbaşkanıErdoğan Kırşehir’e 5 Milyon sözü verdi

SEHER ÜNSAL: “Cumhurbaşkanımıza şehrim ve çiftçilerimiz adına teşekkür ediyorum”

Kırşehir il, ilçe ve köylerinde ocak ve şubat aylarında yoğun kar yağışı ve etkili fırtına nedeniyle zarar gören üreticilere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan müjde geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında ve 81 İl Başkanlarının katıldığı Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında söz alan AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Kırşehir’de Ocak ve şubat aylarında yoğun kar yağışı ve etkili fırtına nedeniyle zarar gören çiftçiler için destek talebinde bulundu.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile AFAD İl Müdürlüğü tarafından yapılan tespitler sonunda çıkan hasarın karşılanması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan destek sözü alan İl Başkanı Seher Ünsal “Bugün Genişletilmiş İl Başkanları toplantımıza Kırşehir olarak katılım sağladık. Ocak ve şubat aylarında yoğun kar yağışı ve şiddetli fırtınalar sonucu bazı üreticilerimizin hayvancılık işletmeleri zarar görmüştü. Toplantıda söz alarak, Cumhurbaşkanımıza durumu aktarma fırsatımız oldu. Cumhurbaşkanımızdan Kırşehir için 5 milyon TL destek sözü aldık. Kırşehir’in Cumhurbaşkanımızın gönlündeki yeri bir başka.  Devletimiz ve hükümetimiz üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmek için elinden geleni yapmaktadır. Amacımız çiftçilerimizin, hayvancılıkla uğraşan üreticilerimizin, yetiştiricilerimizin sıkıntılarını gidermek ve onlara bir can suyu olmak. Kırşehir’e verdiği desteklerden dolayı Cumhurbaşkanımıza şehrim ve çiftçilerimiz adına teşekkür ediyorum. İnşallah çiftçilerimiz ve üreticilerimiz böyle bir afetle bir daha karşılaşmaz” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER