Sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım,  öğrencilere 100-150 liralık ulaşım desteği

Sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım,  öğrencilere 100-150 liralık ulaşım desteği

Başkan Ekicioğlu gündeme getirdi, Belediye Meclisi karar verdi…

Sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım, 
öğrencilere 100-150 liralık ulaşım desteği

Kırşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısı 4 Kasım 2021 Perşembe günü saat 14.00’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi zemin katında bulunan Toplantı Salonunda yapıldı.
Kırşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısı’na Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu başkanlık etti. Açılış ve yoklama ile başlayan toplantı 07.10.2021 Tarihli Ekim Ayı Olağan Meclis kararlarının okunması ile devam etti. İmar Komisyonu Raporunun Görüşülmesi, İmar Komisyonuna Havale Edilecek Taleplerin Görüşülmesi, 2021 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) Kapsamında Ahiler Kalkınma Ajansı’na Sunulan Unesco Müzik Şehri Kırşehir’de Müzik Odaklı Kalkınma Hamlesi İsimli Projenin Yürütümü Sırasında Oluşacak Belgeleri İmzalama Konularında Personellerimizden Ahmet Cebecioğlu veya Oylum Öztaş’a Yetki Verilmesinin Görüşülmesi, Biriz Birlikteyiz Projesi Kapsamında Protokol Yapılması ve İmzalanması İçin Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’na Yetki Verilmesinin Görüşülmesi, Kırşehir Sulh Hukuk Mahkemesi'nin 2020/1208 Esas 2021/1767 Karar Sayıl İlamı 29.09.2021 Tarihinde Karara Çıkarak 15.05.2021 Tarihinde Kurumumuza Tebliğ Olunmuştur. Dosya Konusu Elbirliği Mülkiyetinin Paylı Mülkiyete Çevrilmesi Olup, Gerekçeli Kararda Kurumumuza Üç (3) m2’lik bir pay düşmüştür. Payımıza Düşen Taşınmazın Boyutu Dosyanın İstinaf Edilmesinde Yapılacak Masraflar ve Geçecek Süre Göz Önüne Alındığında Yapılacak Hukuki İşlemde Somut Bir Fayda Oluşmayacağı Kanaati Mevcut Hale Geldiğinden Dosyanın Temyizden Feragat Edilmesinin Görüşülmesi,  Ulaşım ve Trafik Komisyonu Raporunun Görüşülmesi ve 2022 Yılı Performans Programı ve 2022 Mali Yılı Bütçesinin Plan ve Bütçe Komisyonuna Havale Edilmesinin Görüşülmesi ile devam etti. 
Toplantıda Belediye Meclis Toplantısının ihtiyaç sahipleri çocuklar için ulaşım yardımı ve sağlık çalışanları için yılsonuna kadar ücretsiz otobüs-ulaşım yardımını içeren gündem dışı maddeleri de oybirliğiyle onaylandı.
Buna göre 2022 yılı Ocak-Haziran döneminde mesafeye göre ihtiyaç sahibi öğrencilere 100 TL ile 150 TL aylık ulaşım yardımı yapılacak. Yine pandemi sürecinde büyük bir özveriyle emek harcayan sağlık çalışanlarının da yılsonuna kadar ulaşımdan ücretsiz olarak faydalanmaları kararı alındı. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER