Milletvekili Kendirli’den Kırşehir Belediyesi’nden 25 işçinin çıkarılmasına tepki

Milletvekili Kendirli’den  Kırşehir Belediyesi’nden  25 işçinin çıkarılmasına tepki

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, CHP’li Kırşehir Belediyesi’nce işten çıkartılan 25 işçi ile ilgili bir açıklama yaptı.

Kırşehir Belediyesi’nin mahkeme kararını uygulayarak daha önce işe başlattığı 25 çalışanı bu kez sudan bahanelerle sözleşmelerini yenilemeyerek mağdur ettiğini iddia eden Milletvekili Kendirli, yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti:

 “Kırşehir Belediyesinde işten çıkartılan 25 arkadaşımızın, hemşerimizin haklı mücadelesinin her safhasında yanlarında yer almak bizim için bir şeref oldu. İşçi, emekçi arkadaşlarımızın siyasi nedenlerle haksız yere işlerine son verilmesi, Kırşehir Belediyesinin partizanca, liyakatten yoksun bir şekilde yönetildiğinin en bariz göstergesidir.

“Haklarını hukuk içerisinde arayan 25 işçi kardeşimiz, mahkemelerin işe dönüş davalarını kabul etmesinin ardından, Kırşehir Belediyesinde tekrar işe başlatılmıştır. Ancak ne yazık ki hukuk tanımaz, işçi ve emek düşmanı CHP zihniyeti, adeta hukuku, yasaları arkadan dolaşarak, sözüm ona mahkeme kararını uygulayarak işe başlattığı 25 arkadaşımızı, bu sefer de sudan bahanelerle sözleşmelerini yenilemeyerek mağdur etmiştir.

“Seçim öncesinde kimseyi ekmeğinden etmeyeceği, işçi çıkartmayacağı sözleri veren Kırşehir’in CHP’li Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, seçim sonrasında 25 işçiyi mağdur ederek, nasıl partizanca, riyakarca bir yönetim sergilediğini göstermiştir.

CHP’li Kırşehir Belediye Başkanı Ekicioğlu’na CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bütün işçilere namus sözü ve garanti veriyorum. Kazandığımız bir belediyede, belediye başkanı haksız yere bir işçinin işine son verirse gelecek beni bulacak” sözlerini hatırlatıyorum. Sayın Ekicioğlu, partinizin genel başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’nun namusunu ortaya koyarak verdiği sözler sizin için bağlayıcı değil midir?

“Kırşehir, 2019’daki yerel seçimlerin ardından hiçbir belediyecilik başarısıyla anılmazken, sürekli ülke gündemine CHP’li belediyenin neden olduğu mağduriyetlerle gelmesi adına da utanç duyuyorum.

“Bu dönemde Kırşehir’imiz, merkezinde CHP’li Belediye Başkanı Sayın Ekicioğlu’nun olduğu Bağbaşı’daki TOKİ Konutları’nda vatandaşa yaşatılan mağduriyet, haksız, hukuksuz yere belediyedeki işçi kıyımı, görevini yapan yerel medya mensuplarını ve eski belediye başkanına haksız ithamlarla ülke gündemine gelmiştir.

“Belediyecilik, şehircilik anlamında bir icraatı olmayan, başarı göstermeyen CHP’li Belediye Başkanı Sayın Ekicioğlu, başarısızlığını kamufle etmek, partililerini konsolide etmek için sürekli AK Partili belediye başkanlarımızın yaptığı iyiye, güzele ve hayra dayalı işleri yok etmekle meşgul. Kırşehir’de, AK Partili belediye başkanlarımızın şehre kazandırdığı eser ve hizmetlerin CHP’li Belediye Başkanı Sayın Ekicioğlu ve onun liyakatsiz ekibinin eliyle ne yazık ki heba olmasına şahitlik ediyoruz. Vatandaşlarımız CHP’li belediye başkanlığı döneminde CHP’nin çöp, çamur ve çukur belediyeciliği ile AK Parti’nin ihya ve inşa belediyeciliği arasındaki farkı da tecrübe ederek gördü.

“Öte yandan, helalleşme iddiasıyla millete kendini hoş göstermeye çalışan CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’na da CHP’li Belediye Başkanı Sayın Ekicioğlu’nca haksız yere işinden edilen ve yaşadığı zorluklara bir de işsizlik eklenince canına kıyan Şahin Budak kardeşimizi hatırlatarak, bu insanlarla nasıl helalleşeceklerini sormadan edemiyorum.

“Kırşehir’in CHP’li Belediye Başkanı Sayın Ekicioğlu’na da hukuku arkadan dolaşmadan mahkeme kararlarını uygulamasını, mağdur ettiği işçi arkadaşlarımızın mağduriyetlerine son vermesini ve memleketimizin adını başarılı belediyecilik uygulamalarıyla ülke gündemine taşımasını tavsiye ediyorum.”  (HABER: BEYHAN BALLI)

YORUM EKLE
YORUMLAR
boztepeliiiii
boztepeliiiii - 8 ay Önce

zamanında bizi de işten ak parti çıkartmadı mı

allah   alllahhh
allah alllahhh - 8 ay Önce

yaşıyo mu bu adam

SIRADAKİ HABER