Milletvekili Kendirli'den 30 Ağustos mesajı

Milletvekili Kendirli'den 30 Ağustos mesajı


AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Milletvekili Kendirli, mesajında şunları ifade etti.
“Bugün, aziz milletimizin Kurtuluş Savaşı’nı başarıyla neticelendirip Anadolu’nun ebedi Türk yurdu olduğunu tüm dünyaya bir kez daha gösterdiği ve Cumhuriyetimizin kuruluşunu müjdelediği büyük zaferimizin 98. yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.
“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basmasıyla başlayan Kurtuluş Savaşı, zor şartlar ve her türlü imkânsızlıklara rağmen aziz milletimizin azim ve kararlılığı ile kazanılan zaferlerin ardından 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile taçlandırılmıştır. 30 Ağustos, aziz milletimizin hiçbir zillet ve esareti kabul etmeyeceği; istiklal ve istikbali için yekvücut mücadele edeceği; birlik, beraberlik ve iman gücüyle aşamayacağı engel olmadığını tüm cihana güçlü bir şekilde haykırdığı günün adıdır. Aziz milletimiz bu şanlı zafer ile kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere unutulmayacak bir ders vermiştir.
“Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle yâd ediyor, vatanımız uğruna canlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi minnetle anıyor; milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.” (HABER MERKEZİ)
Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2020, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER