Kenan Kerimoğlu, İYİ Parti’den istifa etti

Kenan Kerimoğlu, İYİ Parti’den istifa etti

Kırşehir’de Millet İttifakı’nda yaprak dökümü!..

Kenan Kerimoğlu,
İYİ Parti’den istifa etti

İYİ Parti’nin kuruluşundan bu yana aktif görev alan ve 2019 yılından yapılan kongrede İl Yönetim Kurulu Üyesi olduktan sonra İl Başkan Yardımcılığına seçilen Kenan Kerimoğlu partisinden ve görevinden istifa ettiğini açıkladı.
İYİ Parti’de saman altından su yürütenlerin partiye büyük zarar verdiğini, partide görev alanların hiçbir sorununun çözümlenmediği, beklentilerinin karşılanmadığını ifade eden Kenan Kerimoğlu, bunların çözümü için kendisinin yürüttüğü çabaların da sonuç vermediğini gördüğü için partisinden ayrıldığını bildirdi.
Millet İttifakı’nın desteği ile Kırşehir’de Belediye Başkanlığı seçimini kazanmak için büyük çaba harcadıklarını belirten Kenan Kerimoğlu, “Ömrü boyunca CHP’ye oy vermeyecek milliyetçi arkadaşlarımızı ikna ederek onların oylarını alarak Kırşehir’de Belediye Başkanlığını kazandık. Bu süreçte pek çok hemşehrimizin sorunlarının çözümü için çeşitli vaadlerde bulunuldu. Ama 2 yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen hiçbir söz yerine getirilmediği gibi tam tersine partimizle uzaktan yakından ilgisi olmayanlara iş, aş, hatta makamlar verildi. Partimize gönül veren ve sorunlarının çözümünü isteyen hiçbir arkadaşımızın sorunu çözümlenmediği gibi sürekli ötelendi. Artık insanların yüzüne bakamaz olduk, mahcup duruma düştük. Bıçak kemiğe dayandığı için benim gibi pek çok partili arkadaşımız partiden tek tek umudunu kaybetmeye ve kopmaya başladı. Benim de bu konudaki çabalarım yetersiz kaldığı için istifa etmek zorunda kaldım” dedi.
Partisinin başarısı için bütün gücünü ortaya koyduğunu, ancak bu süreçte pek çok kişiyi eleştirerek kırdığı için üzgün olduğunu belirten Kenan Kerimoğlu, istifa gerekçesinde şunları söyledi:
“Saman altından su yürütme misali, teşkilattan habersiz “biz ne yaparsak doğru yaparız” hareketleri ile kendilerini teşkilatın üzerinde görenlerle mücadele edemeyeceğim kanaatinden dolayı 21 Haziran 2021 Saat 16:26 itibarı ile İYİ Parti’den istifa etmiş bulunmaktayım. Benden rahatsız olanlara saygı ile duyururum. Bugüne kadar her türlü baskılara rağmen işlerimi etkileyecek şekilde mücadele etmeye devam ettim. Fakat makam aşkı olanlarla, verdiği sözleri unutanlarla, hatta bazı dönemler eleştirilerime istifa et demelere rağmen mücadelemi dostlarımın telkinleri sebebi ile sonlandırmadım. Hesap gününün çok çetin olacağının bilinmesi ile İYİ Parti’nin ülke genelinde yükselişi varken, benim bu kararım bir beklentim olmadığını göstersin isterim. Kırşehir İYİ Parti Üyeliğim ve Başkan Vekilliği görevinden istifa etmiş bulunmaktayım. Siyasi sebeplerden dolayı kırdığım, incittiğim bütün dostlarımdan ve arkadaşlarımdan özür dilerim.” (HABER: BEYHAN BALLI)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER