Gazeteci-danışman kavgasına Milletvekili İlhan'dan açıklama

Gazeteci-danışman kavgasına Milletvekili İlhan'dan açıklama


CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, geçtiğimiz günlerde şehrimizde danışmanı Mesut Karakurt ile Gazeteci Sait Yanık arasında yaşanan arbede ile ilgili açıklamada bulundu.
Metin İlhan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
“28.09.2020 tarihinde Kırşehir Belediye Başkanlığı makam katında Kırşehir Basın Konseyi Başkanı Sait Yanık şahsıma ve anneme ağza alınmayacak sinkaflı küfürler edince danışmanım Mesut Karakurt da dayanamayarak küfür etmemesi konusunda kendisini medenice uyarmış ve aynı ikazı defalarca yapmıştır ancak Sait Yanık ağır sinkaflı hakaretlerine devam ederek belli bir süre sonra da danışmanıma saldırmış, onu darp etmeye çalışmış ve aralarında kısa süreli arbede yaşanmıştır. Öncellikle böyle bir olay hepimizi üzmüştür. Lakin, gazetecilik adabı ve etiği ile hiç yakışmayan bu çirkin davranışlarından dolayı Sait Yanık olay sonrası şahsımı arayarak tarafıma sarf ettiği sinkaflı sözler dolayısıyla özür dilemiştir. Ben de kendisinin özrünü kabul ettim.
“Biz her zaman yerel basınımızın yanında olduk ayrıca onların TBMM'deki sesi olduk, olmaya da devam edeceğiz zira demokrasinin gelişmesi noktasında doğrudan ve dolaylı olarak yerel basının katkıları oldukça büyüktür. Bu sebeple büyük fedakârlık ve ekonomik sorunlara rağmen işlerini aksatmadan sürdüren basınımızın emekçilerine buradan ayrıca teşekkür etmek isterim. Bilgi kirliliğinin önüne geçmek adına bu açıklama elzem olmuştur. Tüm hemşerilerimizin bilgi ve takdirine sunarım.” (HABER: BEYHAN BALLI)

 
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2020, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER