Başkan Ekicioğlu’dan Atatürk’ün Anıtı’na yapılan saldırıya kınama

Başkan Ekicioğlu’dan  Atatürk’ün Anıtı’na  yapılan saldırıya kınama

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün Samsun’daki anıtına yapılan saldırıyı kınadı.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e dil uzatıp, heykellerine saldırıp tahrip etmenin bu ülkeye en büyük ihanet olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Samsun’daki Atatürk Anıtı’na yapılan saldırının ardından bir açıklama yaptı.

Atatürk Anıtı’na yapılan saldırıyı kınayan Başkan Ekicioğlu, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Samsun'un İlkadım ilçesinde, Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 yılında Milli Mücadele'yi başlatmak için kente ayak bastığı noktada bulunan Atatürk Anıtı yıkılmak istendi. Bu olay Cumhuriyet ve Atatürk sevdalılarına çok şeyi anlatıyor. Atatürk Anıtı'nı yıkmaya teşebbüs eden bu alçak teşebbüsün nerelerden ve hangi emellerden destek aldığını hepimizin çok iyi anlaması ve değerlendirmesi gerekir.

“Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'e dil uzatmak, Heykellerine saldırmak, Anıtlarını tahrip etmek, Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını karalamak bu ülkede yapılabilecek en büyük ihanettir.

“Bizlere ve gelecek nesillerimize ışık tutan Atatürk ilkelerinden ve devrimlerinden ayrılmayacağımız gibi bu ilkelerin bundan sonra da en büyük koruyucusu olmaya devam edeceğimizi buradan bir kez daha haykırıyoruz.

“Samsun'da Atamızın Onur Anıtı'na yapılan çirkin saldırıyı kınıyor, faillerinin en yakın zamanda cezalandırılmasını temenni ediyorum.” (HABER: BEYHAN BALLI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER