Kırşehir Cumhuriyet Halk Partisi İl ve Merkez İlçe teşkilatı 14 Mayıs 2023'de yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği genel seçiminde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunda bulunan hepsi birbirinde kıymetli 8 aday adayını Kırşehir Neşet Ertaş Kültür Merkezinde tanıttı.

Tanıtım toplantısına ilişkin görüş ve değerlendirmelerimizi siz değerli Kırşehir kamuoyu ile  paylaşmak isterim. Öncelikle belirtmek isterim ki Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi tam anlamıyla tıka basa doluydu. Cuma günü iş saatine denk gelen böyle bir toplantıda bu kadar insanı buraya toplamak, bu kadar insanın kendi imkânları ile gelmelerini sağlamak çok büyük bir başarıdır. Başta il ve ilçe başkanlıkları olmak üzere katkısı olan tüm emektarları tebrik ediyorum. Helal olsun sizin gibi emektar yürekli insanlara.

         Tıklım tıklım dolu salonda, Neşet Ertaş Kültür Merkezinde en arkada, ayakta durarak kendime ancak yer bulabildim. Kadın erkek, genç, yaşlı, çocuk hepsi oradaydı. Hepsinin gözlerinde bir umut, hepsinin yüreğinde bir aydınlık Türkiye özlemi vardı.

         Aday Adayları kendilerini tanıtım için kendilerine ayrılan süre içerisinde coşkulu kalabalığa hitap ettiler, kendilerini tanıttılar. Hepsi birbirinden değerli bu sekiz aday adayını tebrik ediyorum. Konuşulanlar öz itibariyle ortaktı. Öz itibariyle 20 yıldır iktidardan neredeyse hiçbir yatırım alamayan Kırşehir'imizin CHP iktidarında hak ettiği günleri kazanacağı ve hak ettiği itibarın iade edileceği vurgulanmaktaydı. Tabi ki hepsinin bir diğer ortak vurgusu ise "Birleşe Birleşe Kazancağız" sloganıydı. Birbirlerini teyit eden konuşmalarda “ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, bağırmadan, kızmadan, birleştireceğiz” diyorlardı.

         “Kırşehir'e yatırım gerek, havaalanı gerek, fabrika gerek, tesis gerek, tanıtım gerek, turizm gerek, iş - aş gerek, özgürlük gerek, demokrasi gerek, KIRŞEHİRİN MAKÛS TALİHİNİ artık yıkmak gerek” diyorlardı. 2019 yerel seçimlerinde Kırşehir'in bir yiğit evladıyla Mart'ın sonunu bahar etmiştik ya, Millet İttifakı adayı Sn. Selahattin Ekicioğlu'nu Kırşehir Belediyesi’ne Başkan seçip "kendim için değil, kentim için adayım" anlayışını ortaya koymuştuk ya,  işte şimdi 14 Mayıs'ta bu aday adaylarından her birisi Kırşehir için, bu memleket için yapacaklarını, yapmak istediklerini anlattılar.

         Aday olarak kim gösterilir genel merkezimizin takdirindedir, tatlı rekabet, tatlı yarış kendi içinde devam ediyor. Benim izlenimim Kırşehir'de arkasında bu kadar halk desteği olan CHP'nin bu yarışı kazanma şansı, birinci parti olma ihtimali çok fazladır. Zira yurttaşlar bıkmış, usanmış, yorulmuş, ötekileştirilmiş, sindirilmiş ve ayrıştırılmış bundan dolayı halk, değişim diyor.  Hak, hukuk, adalet diyor. Liyakat, ilim, irfan diyor. Bilgi - Bilim diyor.

         31.03.2023 de Neşet Ertaş Kültür Merkezi'nde halka kendilerini tanıtan CHP Kırşehir milletvekili aday adayları, Hatice Bayram, Duygu Zorlu, Aslan Beyhan, Ethem Merdan, Metin İlhan, Oğuz Altın, Şaban Türk ve Şeref Baran Genç'in oluşturduğu yürekli, cesur, mert 8 aday adayından hangileri aday gösterilirse gösterilsin kazanan aydınlık gelecek, umutlu, mutlu yarınlar olacaktır. Liyakat olacaktır. Mustafa Kemal Atatürk aklı olacaktır. 

         Son söz olarak; bu salona, bu emektar belediyeye iki vekil yakışır diyor, 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde tüm aday adaylarımıza başarılar diliyorum.