Son zamanlarda bildiğiniz gibi gündeme gelen genç bir kızımızın 6 yaşındayken ailesi tarafında kendisinden 23 yaş büyük birine evlilik akdiyle, yaşı evlilikten ziyade okumaya ve ancak evcilik oynayarak annesini taklit ederek evcilik oynama çağında olan bu kızımızın bir gence peşkeş çekilmesi ve bu gencinde içinde yaşadığı tarikat tarafından küçük yaşta kız çocuklarının evlendirilmesiyle ilgili fetva verilmiş olmalı'ki bu gençte sapıklık olarak nitendireceğimiz bu olayı içine sindirmiş olmalı ki kabul etmiş ve bu genç kızımızın okul çağında olması ve okuması ve toplum için belkide tarihte çığır açacağı fikirler üreterek toplum için önemli işlere imza atacağı bir hayatı olacakken evlendirilmesi ve bu evliliğin farkına dahi varmadan ailesi ve bu sapık ruhlu gencin kötü emellerine maruz kalmıştır ne yazık ki. Yaşının ilerleyen yıllarında kendisini eğiterek gerçeklerin farkına vardıktan sonra elinden alınan gençliğinin hesabını ailesinden ve o sapıktan haklı olarak sormak için adalete sığınması ve önceden göz ardı edilmesine rağmen basına sızmasıyla birlikte ayyuka çıkan bu olay sanki baskı ve telkinler karşısında aciz kalmışçasına adalet zorunlu bir biçimde devreye sokulmuş ve aile ve o adam şuan cezaevinin soğuk duvarları arasında adalete hesap verecekler. Umarım kızımız da yeni hayatında mutlu bir şekilde yaşamayı hakkettiği şekilde yaşar.

Buralara sanki kızlarını devletin okullarına gönderdiklerinde başına bir şey gelecekmiş gibi saçma bir düşünceyle gönderen kız babalarına tavsiyem devletimizin okulları devlet güvencesiyle çevrili. Siz önce kendi iradenize ve kızınızın geleceğine sahip çıkın. Oralara Hafızlık eğitimi alsın diye yolladığınız küçük yaştaki kız çocuklarınız belki şuan yaptıklarınızı anlamadan sizin fikirlerinize boyun eğecekler. Ama ileride size okutmadığınız için isyan etmeyeceklerini ve lanet okumayacaklarını sanmayın. Onların geleceklerini ipotek altına alarak belkide bir bilim insanının insanlık adına yapacaklarını engellemiş olacaksınız. Unutmayın siz sadece sizden sorumlusunuz o yüzden bırakın kızlarınız kendileri hayatları için ne yapacaklarına kendileri karar versinler.

Başlıktan da anlayacağınız üzere Hazreti Aişe validemiz Peygamber efendimiz zevcesi Hazreti Hatice'nin vefatı sonrası özellikle Halife ve dostu Ebubekir Peygamber efendimizin yalnızlığı için çok üzülüyorlardı ve sahabe bir an önce evlenmesi için kendisine baskı yapıyorlardı. Neticede kimi istiyorsa hemen eş olarak kendisine getirmek isteyen sahabeye peygamber efendimiz, can dostu Ebubekir'in kızı hazreti Aişe'yi   söylemişti. Önceleri buna anlam vermeyen sahabe ve Ebubekir kızının çok küçük olduğunu ve kendisine zevcelik yapmasının nasıl mümkün olduğundan söz etmelerine rağmen peygamberimiz onun yaşı kemale erene kadar bekleyeceğini söyledikten sonra bu evlilik gerçekleşmişti. Yıllar geçmiş Hz. Aişe peygamberimizin yanında büyüyor diğer çocuklar gibi oynuyor koşuşturuyordu ve gerçek bir Müslüman gibi peygamberimizden dinini öğreniyor ve bunuda diğer kadınlara aktararak adeta öğretmenlik vazifesi yaparak dinimizin yayılmasını ve öğrenilmesine ön ayak oluyordu. Bilindiği gibi peygamberimizin Hz. Aişe'den bildiğim kadarıyla çocuğu olmadı. belkide hiç bir zaman karı koca olayı yaşamadılar kimbilir. Yani burada kısaca anlatmak istediğim eğer peygamber efendimizin sünnetine sarılarak ve hayatını örnek almanız gerekiyorsa İslamiyet'e kattığı ve insanlığa örnek olan davranışlarını örnek alın. Artık yasalar önünde küçük kız çocuklarının evlendirilmesi suç olan böyle sapıkça fikirlerle yola çıkmak yerine peygamberimizin insanlık adına yaptığı işleri yaparak Peygamberimize olan saygı ve sevginizi gösterirsiniz. Aksisi, İslamiyetin yücelerek büyümesinden ziyade en büyük sekteyi vurarak onu toplum gözünde küçük düşürürsünüz. Umarım Aile Bakanlığımız bu sapıklıkları önlemek için yoğun bir çaba sarf edecektir. Saygılarımla.