Hafta sonu oynadığımız Mersin İdman Yurdu maçından da boynumuz bükük ayrıldık.

Sahamızda aldığımız bu yenilgi hiç hoş olmadı. İlk yarıyı 1-0 önde kapatınca umutlanmıştık İlk 3 puanımız geldi diye. Sonra üst üste gelen gollerle rakip bir anda öne geçti. Uzatmalarda da üçüncü golü yedik. Oysa en azından beraberlik golünü umuyorduk, olmadı.

Uzaktan da olsa telefondan maçlarımızı takip ediyorum. Yine sosyal medyadaki yorumlara göre takımın hiç iyi top oynamadığı anlaşılıyor. Ben geçen sezondan beri söylüyorum. Bu Ahmet Duman’la bu iş yürümez. Seyirci ne isterse onu yapan adamdan hoca moca olmaz. Alınan futbolcuların kumaşının iyi olmadığı ortada. Bu kısıtlı maddi gücün yanında profesyonel anlamda transfer politikasının olmayışının da eksileri var.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun dışında kimseden maddi destek yok. Kulüp Başkanı ve ekibinin kendi ceplerinden verdikleri paralarla de nereye kadar gideriz orası da bilinmez. Ama artık bu kulübü bir siyasi partininmiş gibi bakıp ona sahip çıkmamak, bu memlekete yapılacak en büyük kötülüktür.

Tabi bu konuda bizim yapacağımız bir şey yok. Bekleyip ne olacağını görmekten başka…

SULTANLAR

Japonya’da düzenlenen Olimpiyat seçmelerinde bayan voleybol takımımız büyük bir başarıya imza atarak 7’de 7 yaptılar ve namağlup olarak birinci olup Olimpiyat vizesini almayı başardılar. Bekle bizi Paris.

Yine kızlarımızı hazmedemeyenler var. Eminönü’nde ki bir camii hoparlöründen voleybolcu kızları seyretmenin ahlaksızlık ve günah olduğu ilan edilmiş!

Yeter artık! Yetkililerden de bu aymazlara bir tane dur diyen yok.

Merak ettiğimiz kızlarımız yine tarifeli uçakla mı taşındı acep? Paris’te eksik olan Olimpiyat şampiyonluğumuzu da bu Filenin Sultanları kesinlikle başaracak ve bu Olimpiyat şampiyonluğu da hasetlerin suratına daha ağır bir tokat olacak.

***

İlimizde geçtiğimiz hafta Ahilik Haftası kutlamaları yapıldı. Bu anlamda emeği geçenleri tebrik ediyor, Ahilik Haftası’nın ilimize hayırlı olmasını diliyorum.

Yine “Bozkırın Tezenesi” Neşet Ertaş 11’inci ölüm yıldönümünde yoğun bir şekilde rahmetle anıldı. Yattığın yer nur, mekânın cennet olsun Büyük Usta…

***

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bir adayımız vardi. Sinan Ogan.

Seçim sürecinde esti gürledi, sonra ikinci tura kalamayınca iktidar tarafına geçi verdi. Bu nasıl siyaset anlayışı?

Koltuktan indirmeye çalıştığın bir rakibin yanında yer almak nasıl bir iştir? Kenarda tarafsız kalman gerekmez miydi? Gider sandıkta oyunu kullanırdın.

Her şeyin bir bedeli var tabi. İddialara göre Sinan Ogan’ın bu dönüşünden sonra milyonlarca liralık bir otomobile sahip olduğu, daha önce böyle bir otomobili yokmuş.

Durun daha bitmedi. Yine iddialara göre bir de milyonlarca liralık villa sahibi olduğu ortaya çıkmış!.

Nerden geliyor bu bolluk? Biz duyduklarımızın yalancısıyız.

Sen neymişsin be siyaset. Yeniden dünyaya gelirsem kesinlikle siyasetçi olmaya karar verdim!..

Bir de Ahmet Davutoğlu var. Son bir kongre de yaptığı konuşma ile AKP’ye yeşil ışık yakmış. Her parti ile işbirliği görüşmesi yapabilirmiş!

Pes doğrusu. Sen bu partiden kovuldun arkadaş ve siyasetlerini beğenmediğini, yanlış olduğunu bas bas bağırdın. Gerçekten de pes artık. Siyaset çok mide bulandırıcı hale geldi.

Emeklilere müjde! Hadi gözünüz aydın. Cumhuriyet Bayramı’nda büyüklerimiz bize bayram harçlığı vereceklermiş. Umarım doğrudur?!