Türkmen Kadın Çalıştay’ı yarın başlıyor Türkmen Kadın Çalıştay’ı yarın başlıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, İzmir Devlet Tiyatrosu tarafından John Steinbeck’in yazıp, Gökhan Kocaoğlu’nun yönettiği “Fareler Ve İnsanlar ” adlı büyük tiyatro oyunu 29 Şubat 2024 Perşembe günü saat 20.00’de Kırşehir Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi salonunda sahnelenecek.

Dünya edebiyatının önemli eserlerinden biri olan "Fareler ve İnsanlar" insan doğasının derinliklerine inen ve duygusal bir yolculuğa davet eden unutulmaz bir tiyatro deneyimi sunuyor. John Steinbeck birbirlerine zıt iki arkadaşın; zeki, ufak tefek ve çevik George ile iriyarı, güçlü ve aklı kıt Lennie'ninhikayesini anlatıyor. Sırtlarında battaniyeleriyle yollara düşen bu ikili, umutla iş ararken Salinas Vadisi'nde bir çiftlikte karar kılarlar. Burada hayallerini gerçekleştirme planları yapmaya başlarlar ancak küçük bir toprak parçası alıp çiftçilik yaparak kendi kendilerine yetme fikri, beklenmedik olaylarla karşılaştıklarında çatallanan yollara sapar. "Fareler ve İnsanlar", Büyük bunalım döneminde yaşayan tarım işçilerinin zorluklarını ve insan doğasının karmaşıklığını ele alır. Oyun, insanların umutlarına ve hayallerine nasıl sıkı sıkıya bağlı kaldığını aynı zamanda bu hayallerin nasıl çöktüğünü gösteren etkileyici bir hikaye sunar.

İzleyicilerin, George ve Lennie'nin duygusal yolculuğuna eşlik ederken, hayatlarındaki umut ve kayıpların izlerini sürerek kendi iç dünyalarına da bir ayna tutma fırsatını bulacakları; iki perdelik oyunun indirimli bileti 30 TL, tam bileti 45 TL olup biletler İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Aşık Paşa İl Halk Kütüphanesi’nden temin edilebilecekler. (HABER MERKEZİ)