Geçtiğimiz Çarşamba günü sahada oynadığımız Vanspor maçını 1-0 kazandık. Bizim için sadece prestij olan maç Vanspor için önemliydi. Onların play-off şansları vardı çünkü.

Maçın geneline baktığımızda Vanspor, penaltıyı gole çevirse, ya da maç boyu girdikleri pozisyonları değerlendirebilseler yine maçı rahat kazanabilirlerdi.

Peşinden İstanbul’da oynanan İskenderun maçı vardı ve 4-1 kaybettik. Yine bizim için sorun yok. İskenderun zirveyi kovalıyor ve 3 puan onlara gerekliydi.

Aslına bakarsanız bu aşamada ben maç sonuçlarına takılmıyorum. Beni ilgilendiren maçlardaki takım kadromuz.

Merak ettiğim gelecek için planlanan ve alınan gençlere şans verilip, verilmediği…

Onları sahada görmek, maç tecrübesi kazandırmak gibi bir düşünce var mı yok mu?

Baktığımızda yine kadro beni şaşırtmadı. Değişen hiçbir şey yok.

Aynı tas, aynı hamam!

Bu konuyu bir daha gündeme getirmeyeceğim. Konu anlaşıldı. Ahmet Duman hoca iyi hocadır, kötü hocadır bilemem. Benim maçlardaki zaaflarına baktığımda onu pek gözüm tutmadı. Ama o geldikten sonra alınan sonuçlara bakınca adam başarılı. Hakkını yemeyelim.

Yönetim ne düşünür bilemem ve de işlerine karışmak da haddimiz değil. Ancak alınan sonuçlara göre hoca başarılı. Bence seneye onunla devam edilmeli.

Bekleyip göreceğiz.

Sezon boyu futbolcu alımına harcanan para ile kümede kalmak için kadro kurulabilir. Zaten öyle de oldu ve hedef kümede kalmaktı, bu da başarıldı.

Bu anlamda yönetimi de başarılı buluyorum. Çünkü çok dar bir bütçe ile ancak bu kadar yapılabilir.

Yönetime yağı çektiğimi düşününler olabilir. Amla benim yapımda yağcılık hiç olmadı. Gerçeği söylemeyi hep şiar edindim kendime… Artı bir beklentim yok ki yağcılık yapayım.

Bu haftayı bay geçip üç puanı daha hanemize yazdırıyoruz.

Her şeyin çok rahat olduğu bu koşullarda gelecek sezonun planları yapılmalı. Umarım bu konuda çalışmalar yapılıyordur.

Sıkıntı yaşamamak için şimdiden gerekli çalışmalara başlanmalıdır.

Bu sezon emeği geçenleri kutlarım.

Futbolun kulağına küpe olsun

 

Türkiye Genç kızlar Hentbol Türkiye Şampiyonası ilimizde başladı. Bunlar ilimiz sporu adına çok iyi şeyler.

4 grupta 15 takımın katılımı ile Pazartesi günü başlayan maçlar Cuma günü oynanacak final serisi ile sona erecek ve şampiyon belli olacak.

İzlediğim Bursa-Eskişehir maçında Bursa ekibini çok beğendim.

Sevindiğim bir başka konu Kırşehir Belediyespor hentbol takımı yöneticisi Ünsal Bektaş ve Antrenör Orhan İlerisoy tarafından izlenmesiydi. Futbolun kulağına küpe olsun.

Seçimler…

 

Ben yurt dışında yaşayan vatandaşların oy kullanmasına karşıyım. Hele Türk pasaportu alıp da yurt dışında yaşayan yabancılara tümden karşıyım.

Bu ülkede yaşayan bizler bizi yönetecek insanların kim olacağına karar vermeliyiz. Dışarıda yaşayan insanlar içinde bulunduğumuz durumun farkındalar mı? Olumlu ya da olumsuz anlamda.

Bir başka garabet te adayların alacağı oy oranlarında.

Haber programlarını izliyoruz, anketlere bakıyoruz ortaya şöyle bir tablo çıkıyor. Sinan Oğan yüzde 30 (kendi iddiası), Muharrem İnce yüzde 30 (kendi iddiası), Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 55, Recep Tayyip Erdoğan yüzde 52. Toplam oy oranı yüzde 167!

Gel de çık işin içinde!