Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi'nde resim kursiyerlerinin hazırladığı resim sergisine ilgi oldukça yoğundu. Yaklaşık 95 kursiyerin 678 adet resim sergisinin açılışı yoğun bir katılımla gerçekleşti. Gerçekleşen açılışa Kırşehir Belediye Başkan Vekili Betül Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Çelik ve Nazım Köksal, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu'nun eşi Fatma Ekicioğlu ile birlikte yüzlerce davetli katıldı. 
95 kursiyerin yaklaşık 7 aylık çalışmayla hazırladığı 678 adet resimler düzenlenen sergide davetlilerden tam not alırken Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi Resim Öğretmeni Derya Yıldırım ise davetlilere sergi alanındaki eserler hakkında bilgiler verdi.
Programın açılışında konuşan Kırşehir Belediye Başkan Vekili Betül Yılmaz, "Kent Park Aile Yaşam Merkezi Kursiyerlerimizin hazırlamış oldukları el emeği, göz nuru ürünlerin yer aldığı sergi açılışına hepiniz hoşgeldiniz. Hepinizin bildiği üzere, Kırşehir Belediyesi olarak açtığımız kurslarımızın önceki dönemlerde de Kırşehirli hemşehrilerimiz tarafından yoğun ilgi gördüğüne şahit olduk. Kurslarımızla Kırşehir'de sosyal hayata zenginlik katarak farklılık da yaratıyoruz.
Kırşehir'in çağdaş bir şehir olma yolunda önemli adımlarından biri olarak gördüğümüz "Sosyal Belediyecilik" anlayışımızın en güzel örneklerinden biri de kuşkusuz bu ve buna benzer kurs merkezlerimizdir.
Kırşehir Belediyesi Kent Park Aile Yaşam Merkezi 2023-2024 Yılı Güz Dönemi ve Kış Dönemi Olarak, toplam 30 Branşta 2792 Kişiye Ev Sahipliği Yaparak Bu sezonu tamamladı. Sergimizde; kurslarımıza katılan kursiyerlerimizin yaptığı, toplam el emeği ürün sayısı 3078 olup, ürünlerimizin 1058'i sergilenmektedir.
Aile Yaşam Merkezi olarak 1234 bebeğimize yeni doğan bebek çantası; 342 asker adayımıza ise asker çantası verildi.
515 vatandaşımıza da diyetisyen hizmeti verdik.
Kırşehir Kent Park Aile Yaşam Merkezi, Bağbaşı Aile Yaşam Merkezi ve Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde Yaz Dönemi 7-14 yaş arası çocuklarımız için kurs kayıtlarımızın da 3 Haziran'da başlayacağını hatırlatarak, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum" diye konuştu.
"EMEKLİLİK BANA ZOR GELDİ"
Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi kursiyerlerinden Saadet Erdal (62), emekliliğin zor geldiğinden resim kursuna başladığını söyleyerek, "2015 yılından bu tarafa aile yaşam merkezine geliyorum. Emeklilik hayatına alışabilmek için 9 yıldır belediyenin aile yaşam merkezi resim kursuna gelerek emeklilik sürecine alışmaya çalışıyorum. Sürekli çalışma ortamında olduğum için emeklilik bana zor geldi. Aile Yaşam Merkezi'nde resim kursu ve çeşitli kurslara bakındım. Resim kursunda kendimi buldum resmen, daha rahat hissettim. Çocuklarımın ve eşimin desteği de beni çok iyi hissettirdi. Evde bunaldığımı bildikleri için bu kursa gelmemin bana çok iyi geleceğini onlarda biliyorlardı. Resmi yaparken kendimi buldum resmen. Resmi çizerken anı yaşıyormuşum kendimi o ortamda hissediyormuşum gibi geliyor. Severek yaptığım resim kursunda 9 yılda 25 eserimi hazırladım" ifadelerini kullandı.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)