Şehrimiz Güldiken Mahallesi’nde bulunan Şehit Dr. Ulucan Dayan İlkokulu’nun, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84. Yıldönümü nedeniyle düzenlediği anma programı büyük ilgi gördü.

Şehit Dr. Ulucan Dayan İlkokulu Müdürü Menderes Öztürk ve 4/A sınıf öğretmeni Zeynep Ata’nın öncülüğünde hazırlanan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı’na öğrencilerin yanı sıra veliler de büyük destek ve katkı sundu.

10 Kasım Perşembe sabahı saat 09.05’te Okul bahçesinde 2 dakikalık saygı duruşu ile başlayan Atatürk’ü Anma Programı İstiklal Marşımızın söylenmesi ile devam etti.

İlimizde “Yılın öğretmeni” seçilen Yasemin Dağlı, Kırşehir’imizi temsil etti İlimizde “Yılın öğretmeni” seçilen Yasemin Dağlı, Kırşehir’imizi temsil etti

Ardından öğrenciler okul bahçesinde temsili olarak hazırlanan Anıtkabir Mozolesine sevgi ve saygılarını belirten kırmızı ve beyaz karanfillerini sundular. 4/A sınıfı öğrencisi Azra Sağlam öğrencilere Atası’na Andı’nı okuttu.

Bu arada öğrencilerin anneleri de ilk kez okul bahçesindeki temsili mozoleye karanfiller sunarak saygı duruşunda bulundular.

Şehit Dr. Ulucan Dayan İlkokulu 4/A sınıf öğretmeni Zeynep Ata, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü vefatının 84. yılında minnet, saygı ve şükranla andıklarını belirterek, 10 Kasım Atatürk’ü Anma programına katılan tüm öğrenci ve velilere, ayrıca katkılarından dolayı Okul Müdürü Menderes Öztürk’e teşekkür etti. (HABER-VİDEO: BEYHAN BALLI)