Ahi Evran Tıp Öğrenci Sempozyumu’nda “Geçmişten Günümüze Hekimlik” konuşuldu Ahi Evran Tıp Öğrenci Sempozyumu’nda “Geçmişten Günümüze Hekimlik” konuşuldu

Kırşehir’de Okullar Arası 4. Sınıf Bilgi Yarışması sonuçlandı

SIRRI KARDEŞ, İL BİRİNCİSİ OLDU

Kırşehir İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen okullar arası 4. Sınıf Bilgi Yarışmasının finali 30 Ağustos Zafer İlkokulu’nda yapıldı.

         Yarışma, geniş bir yelpazede konuları kapsayan sorularla doluydu. Öğrenciler, yarışmanın her anında büyük bir heyecan ve odaklanma ile soruları cevapladılar. Hem bireysel başarıları hem de takım ruhuyla gösterdikleri performanslar, yarışmayı renklendirdi.

         Düzenlenen bilgi yarışmasında Sırrı Kardeş İlkokulu il birincisi, 30 Ağustos Zafer İlkokulu il ikincisi, TOKİ İlkokulu il üçüncüsü, Cumhuriyet İlkokulu il dördüncüsü ve Yukarı Homurlu İlkokulu il beşincisi oldu.

         Kırşehir İl Millî Eğitim Müdürü Yasin Gülşen yarışma finalinde yaptığı açıklamada, “Bu tür etkinliklerin öğrencilerin akademik yeteneklerini geliştirmenin yanı sıra sosyal ilişkilerini de güçlendiriyor. Ayrıca, öğrencilerin bilgiye olan ilgisini artırmak ve öğrenmeyi eğlenceli hale getirmek amacıyla bu tür etkinlikleri düzenledik. Herkesin kazanan olduğu bu yarışma, öğrenciler arasındaki dayanışma ve dostluk duygusunu güçlendirdi bu yüzden gelecek yıllarda daha birçok heyecan verici etkinlik ve yarışmalarımız olacak. Etkinliğimize katılan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

         Etkinlik Kırşehir İl Millî Eğitim Müdürü Yasin Gülşen’in öğrencilere çeşitli ödüller vermesiyle sona erdi. (HABER MERKEZİ)