Ahi Evran Gençlik Kampı yaz döneminde kapılarını gençlere açıyor

Ahi Evran Gençlik Kampı yaz döneminde kapılarını gençlere açıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen ancak pandemi nedeniyle ara verilen Gençlik Kampları için Ahi Evran Gençlik Kampı yeni normalleşme dönemi ile birlikte yaz döneminde kapılarını gençlere açıyor.
Gençlerin tatil zamanlarını kültürel, sportif ve sosyal faaliyetlerle değerlendirmeleri amacıyla ücretsiz olarak düzenlenen Gençlik Kampları, yaz boyunca sürecek. On İki dönemde gerçekleştirilecek Gençlik Kamplarında birinci ve ikinci dönem kız öğrenciler, üçüncü ve dördüncü dönemde ise erkek öğrenciler misafir edilecek. 
Kamplara katılan gençlerin ulaşım, beslenme, konaklama ve bireysel hijyen masraflarının tamamı Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanacaktır. Ayrıca bütün katılımcıların seyahat ve sağlık sigortaları da yapılacak.
Türkiye genelinde düzenlenen kamp etkinliklerinde gençler; çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ile unutamayacakları bir kamp dönemi yaşayacak. Kamplarda birbirinden farklı etkinlikler ve kültürel faaliyetler yer alacak. 
Gençlik kamplarında geleneksel okçuluk, tırmanma duvarı, flyfox, kano, dağ bisikleti, ip parkuru gibi birbirinden sportif faaliyetlerin yanı sıra sokak oyunları müzik, tiyatro, halk oyunları ve el sanatları gibi zamanı değerli kılan etkinliklerden kültürel gezilere ve kişisel gelişim seminerlerine kadar pek çok aktivite olacak.
Pandemi şartları nedeniyle bu yıl Kapasitesi 200 kişilik olarak dizayn edilen kampı 79 Bungalov Ev, İdari Bina, yemekhane, anfi tiyatrodan oluşuyor. Kampımızda etkinlik olarak; El Sanatları, Tiyatro, Müzik, Halk Oyunları, Yapay Tırmanış, Oryantring, Paintball, Doğa Yürüyüşü, Satranç, Kano, Badminton, Voleybol, Futbol, Tenis, geleneksel okçuluk gibi faaliyetler yapılması planlanıyor.
Kampta gençlerin kişisel gelişimi için; zararlı alışkanlıklar konusunda bilgilendirme semineri, sosyal sorumluluk ve gönüllü çalışmalar, etik ve insani değerler seminerleri, önemli şahsiyetlerin hayatları ve eserlerinin tanıtımı konularında bilgilendirmeler yapılması planlanıyor.
Kaman ilçemizde Hirfanlı Barajı bölgesinde bulunan Ahi Evran Gençlik Kampı’nda;  futbol, voleybol, basketbol, geleneksel okçuluk, masa tenisi, langırt, bisiklet, paintbol, kano gibi sportif faaliyetleri yapma imkanına sahip olacak gençlerimiz, doğa ile iç içe unutulmaz bir 6 (Altı) gün geçirecekler.
Kampın bulunduğu yöremizin kültürünü daha yakından görmeleri ve tanımaları için Kırşehir’in tarihi ve turistik mekânları gezdirilecek olan gençlerimize izci kampında doğal hayatı yaşama olanağı sağlanıyor.
Ayrıca kamp boyunca gerçekleştirilecek olan sohbet programları ile misafirlerimize sosyal bir ortam yaratılırken kitap okuma etkinlikleri ile de gençlerimizin bilgi birikimlerinin arttırılması amaçlanıyor.
Türkiye’nin dört bir yanından binlerce gence birbirleriyle tanışma, sportif, kültürel ve sosyal faaliyetlerde bulunma fırsatı sağlayacak olan Gençlik Kampı da tüm gençlerimizi misafir etmek için hazırlıklarımız tamamlanıyor. (HABER MERKEZİ)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER