Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya Samsun’da Yükseköğretimde Bilgi Sorunu Eleştiri ve Teklifler Çalıştayına katıldı.

19 Aralık 2022 tarihinde Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Samsun Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ve Cihannüma Derneği işbirliğinde organize edilen Yükseköğretimde Bilgi Sorunu Eleştiri ve Teklifler Çalıştayı, Samsun Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Salonunda gerçekleşti.

Cihannüma Derneği Samsun İl Temsilcisi Abdullah Yıldırım, Cihannüma Derneği Genel Başkanı Av. Rıza Yorulmaz, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Samsun Belediye Başkanı Mustafa Demir ve Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın açılış konuşmalarını gerçekleştirdiği çalıştayda, Açılış Paneline geçildi.

Açılış Panelinin moderatörlüğünü Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya yaparak, üniversitelerin bilgi üreten, ürettiği bilgiyi kültüre dönüştüren en üst kurum olduğunu söyledi.

Üniversitelerdeki bilgi sorununun önüne geçilmesinin gerekliliğini anlatan Prof. Dr. Vatan Karakaya, bin yıllık tarihi bir kültür ve bilgi birikimine sahip bir millet olarak Anadolu Medeniyetinin özgün şekilde tekrar inanç sistemine geçirilmesinin önemli olduğunu kaydetti.

Açılış panelinin ardından iki gün sürecek olan Yükseköğretimde Bilgi Sorunu Eleştiri ve Teklifler Çalıştayına geçildi. (HABER MERKEZİ)

KTSO Başkanı Mustafa Yılmaz’a hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor KTSO Başkanı Mustafa Yılmaz’a hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor