Milli Eğitim Müdürü Gülşen, Kırşehirli büyük akademisyenimizi unutmadı…

Kırşehir Belediyesi’nden üniversiteye  hazırlanan öğrencilere büyük destek Kırşehir Belediyesi’nden üniversiteye hazırlanan öğrencilere büyük destek

 Prof. Dr. Erol Güngör 41’inci ölüm yıldönümünde anıldı

                1938 yılında Kırşehir’de doğan, Kırşehir’in yetiştirdiği, ülkemizin en büyük sosyoloğu, Konya Selçuk Üniversitesi Rektörü olarak görev yaparken geçirdiği kalp krizi sonucu 24 Nisan 1983 tarihinde kaybettiğimiz hemşehrimiz Prof. Dr. Erol Güngör, Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen bir programla anıldı. 

Genç yaşında hayatımızdan ayrılmasına rağmen silinmez izler bırakan, Türkiye’nin tanınmış sosyal psikoloji profesörü olan, 44 yıllık ömrüne telif ve çeviri 18 eser, Türk Yurdu, Hisar, Türk Birliği gibi birçok ünlü dergide çok sayıda yazı sığdıran hemşehrimiz Erol Güngör’ün vefatının 41. Yıldönümünde düzenlenen  anma programı, büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

                Programa; Vali Vekili Zikri Şahin, Belediye Başkan Vekili Anıl Naldöken, Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya, Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Gülşen ve birçok protokol katıldı.

                Kırşehir Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleşen etkinlikte, katılımcılar öncelikle Güngör'ün fotoğraflarının yer aldığı sergiyi ziyaret ettiler.

                Programda, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından Prof. Dr. Erol Güngör'ün akademik ve fikri mirasının, milli kültür ve tarih algısının Türk toplumu üzerindeki etkilerini anlatan panel gerçekleştirdi. Anma programı Kırşehir Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisinin sinevizyon gösterisi ve Prof. Dr. Erol Güngör Ortaokulu öğrencisinin yazdığı kompozisyonu okuması ile devam etti.

                Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Gülşen programda yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:

                "Prof. Dr. Erol Güngör, millî kültürümüzü ve tarihimizi anlamamızda bizlere ışık tutmuş bir bilim insanıdır. Onun eserleri ve düşünceleri, gelecek nesiller için de yol gösterici olmaya devam edecektir."

                Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilk kez düzenlenen program ile Prof. Dr. Erol Güngör'ün fikirlerinin anlaşılması ve yayılması adına önemli bir adım atılmış oldu.

Düzenlenen program, panelistlere plaket ve katılım belgesi verilmesi ve öğrencilere ödül verilmesi ile sona erdi.(HABER: İLKNUR ÖNCÜ)