Kırşehir’de karne heyecanı Kırşehir’de karne heyecanı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 81 ilde uygulamaya koyulan "Ortaöğretimde 10.000 Okul-LİSEDEYİZ (Lisede Yenileme İyileştirme Zamanı) Projesi" Kırşehir'de hayata geçiriliyor.

Öğrencilerin akademik, sosyal, duygusal ve fiziksel gelişimi destekleyen okul ortamlarının oluşturulmasını sağlamak, okullar arasındaki farklılıkları azaltarak eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, öğretmenlerin mesleki gelişimlerini desteklemek, okul iklimini güçlendirmek ve eğitim kurumlarının bakım, onarım ve donatım ihtiyaçlarını karşılayarak eğitimin niteliğini artırmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı’nca Mesleki Eğitimde bin okul ile başlayan ve Temel Eğitimde 10 Bin Okul projesiyle devam eden yenileme ve iyileştirme çalışmaları, şimdi de "Ortaöğretimde 10.000 Okul Projesi" ile liselerde yürütülecek.

Bu kapsamda Kırşehir Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan başkanlığında Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında, proje çerçevesinde yapılacak çalışmalar görüşüldü.

Toplantıya Kırşehir Millî Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerinde ortaöğretim, din öğretimi, mesleki ve teknik eğitim, özel eğitim ve rehberlik hizmetleri, hayat boyu öğrenme, öğretmen yetiştirme ve geliştirme, destek hizmetleri, inşaat ve emlak birimlerden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve Şube Müdürleri ile ilimiz merkezinde bulunan lise müdürleri katıldı. (HABER MERKEZİ)