TÜBİTAK Öğrenci Projelerinde Üniversitemizden önemli başarı TÜBİTAK Öğrenci Projelerinde Üniversitemizden önemli başarı

Kırşehir Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan başkanlığında, Müdürlük yöneticilerinin katılımıyla, ilimiz Merkez ilçede bulunan okul/kurum müdürleri bir toplantı düzenlendi.
Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin'in de katıldığı ve okul sporları konularında okul/kurum müdürlerine bilgilendirme yaptığı toplantıda; 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı faaliyetleri, okul öncesi okullaşma oranının artırılması çalışmaları, okul sporları, yardımcı kaynak kitaplar, okul kütüphanelerinin zenginleştirilmesi ve okuma alışkanlığının kazandırılması çalışmaları, okul/kurum web siteleri ile sosyal medya hesaplarının aktif olarak kullanımı, mesleki eğitim ve çıraklığın geliştirilmesi, meslek liseleri ve mesleki eğitim merkezlerinin patent, marka, tescil vb. iş ve işlemleri, Kırşehir Akademik Gelişimi Destekleme Projesi konuları görüşüldü.
Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından okul/kurum müdürlerinin talep, görüş ve önerilerini dinleyen İl Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, tüm okul ve kurumlara İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak her türlü desteğin verildiğini ve verilmeye devam edeceğini belirtti.
İl Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan'ın okul/kurum müdürlerine çalışmalarından dolayı teşekkür etmesi ve yeni eğitim öğretim yılında başarılar dilemesiyle toplantı sona erdi.(HABER MERKEZİ)