TÜRKİYE Futbol Federasyonu (TFF) 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden temsilcimiz Kırşehirspor’un geçtiğimiz hafta kendi sahasında oynadığı ve 1-1 berabere kaldığı Afyonspor maçında itirazları üzerine oyundan atılan Antrenör Nihat Tinel’e PFDK tarafından ceza geldi.

Basketbol 3x3’te Cacabey farkı… Basketbol 3x3’te Cacabey farkı…

Genç teknik adama 1 maç sahaya giriş yasağı, kulübe de 9 Bin TL para ceza geldi.

Federasyonun resmi sayfasından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Kırşehirspor Kulübü antrenörü NİHAT TİNEL’in, 21.01.2024 tarihinde oynanan Kırşehirspor Kulübü-Afyonspor TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 9.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.”

Öte yandan Kırşehirspor’un grubunda yer alan Nazilli Belediyespor’a da para ve men cezası geldi. Nazilli Belediyespor Kulübü sporcusu Ahmet Gökbayrak’ın, 21.01.2024 tarihinde oynanan Beyoğlu Yeni Çarşı Spor Faaliyetleri A.Ş.–Nazilli Belediyespor TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, rakip takım sporcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle FDT’nin 43. ve 35/4. maddeleri uyarınca ve FDT’nin 12. maddesinin uygulanması suretiyle 1 Resmi Müsabakadan Men ve 3.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)