SÜPER Lig ekiplerinden Adana Demirspor’un futbol okulu kapsamında açtığı ve ücretsiz olarak eğitim verdiği Kadın futbol kursuna ilgi her geçen gün artıyor.

Kırşehir’de futbolu çok seven kadınlara yönelin hafta sonları Ahi Evran Üniversitesi’nde verilen kurslar büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Adana Demirspor’un Kırşehir’de ki futbol okulu çalışmalarına devam ederken, Cumartesi ve Pazar günleri saat 14.00’da Kadınlara futbol eğitimi veriliyor

Kırşehir’in Kadın futbolundaki tek temsilcisi olan Adana Demirspor Futbol Okulu, yeni yıldızlarını bulmak ve kadınlara spor yaptırmak amacıyla kadın futbol okulunu hizmete açmıştı.

Kadın futbol kursunun açılığı günden buyana başta lise olmak üzere Üniversitede eğitim gören sporculara yönelik çalışmalar tam gaz devam ediyor.

Adana Demirspor’un Kırşehir Futbol Okulu koordinatörü Özgür Yönlü, Kırşehir’de tek Kadın futbol çalıştıran okul olduklarını ifade ederek, kadınlara spor yaptırmak ve yeni yıldızlarını bulmak amacıyla futbol okulunu hizmete açtıklarını söyleyip, kurslarında ücretsiz olduğunu belirtti.

Yönlü, kadın futbol okuluna kayıtların başladığını günden buyana olan büyük ilgilerin kendilerini mutlu ettiğini belirterek, “Futbol kursumuzda görev yapan antrenör Gürkan Alkan ve Yakup Özköroğlu ile birlikte Kadınlarında spor yapmaları için bu işe giriştik. Şuan için her şey yolunda. Hafta sonları saat 14.00’da Ahi Evran Üniversitesi’nin Halı sahasında çalışmalarımız devam ediyor. Kırşehir Adana Demirspor Futbol okulu olarak kurulduğumuz günden buyana önemli çalışmalara imza attık. Profesyonel takımımızı güçlendirmenin yanı sıra altyapıya sporcu kazandırmak için çalışmalarımız oldu. Her şeyden önemlisi Kırşehirli gençlerimizi spor dünyasının içinde yer almasını sağlayarak iyi birer birey olmalarını sağlıyoruz. Şimdi de kulübümüze yeni oyuncular katmak ve kadınların en iyi şekilde spor yapmalarına imkan sağlamak amacıyla Gürkan Alkan ve Yakup Özköroğlu hocalarımızla birlikte bayan futbol okulumuzu açtık. Kırşehir’in tek kadın futbolu eğitimi veren okul olarak bayan futbol okulunun büyük ilgi bizleri gerçekten çok mutlu etti. Bizlerde idareciler olarak bu ilgiden dolayı Kadın sporcularımızdan hiçbir şekilde ücret talep etmiyoruz. Sadece giydikleri eşofman ve formalar için belirli ücret alıyoruz. Onun haricinde buraya gelip futbolun temel eğitimi gördükleri için hiçbir şekilde ücret almıyoruz. Kapımız tüm Kadın sporculara açıktır. Burada önce seçmeler yapıp iyi oyunculara lisans çıkaracağız. Yeteneği kısıtlı olan sporcular içinde burada eğitimlere devam edeceğiz” dedi.

Farklı yaş gruplarında faaliyet gösteren Kırşehir Adana Demirspor Futbol Okulu kadınlar futbolla buluşturmak adına kayıt olmak isteyen aileler aşağıdaki iletişim kanallarından bilgi alabilirler.

Zorlu maraton bu hafta başlıyor Zorlu maraton bu hafta başlıyor

İRTİBAT: 0545 465 00 40-0505 918 40 01

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)