İl Müdürü Gülşen Mucur'da  destekleme ve yetiştirme  kurslarını ziyaret etti İl Müdürü Gülşen Mucur'da destekleme ve yetiştirme kurslarını ziyaret etti

Kırşehir'e yurtdışından ve il dışından gelen sporcular, Neşet Ertaş'ın memleketi Kırşehir'de olmaktan gurur duyduklarını söyledi. 
Kırşehir'e farklı yerlerden gelen sporcular, Ahiler kenti ve ozanlar diyarı Kırşehir'de olmaktan mutlu olduklarını söyleyerek "Kırşehir Çiğdem"e açıklamalarda bulundular.

'BU SPOR ÜLKEMİZDE DAHA GÜZEL YERLERE GELECEK'
Bu sporun Türkiye’de daha güzel yerlere geleceğini söyleyen Nasuh Yılmazdağ (35), “İzmir’den Kırşehir’e 3-4 arkadaş çok hevesli ve isteyerek geldik. 35 yaş kategorisinde mücadele ediyoruz. Hepimizin sorumlulukları var. Çalışıyoruz, işyerimizden izin aldık. Ailemizi geride bıraktık. Bugün 3’üncü gündeyiz. İlk gün zamana karşıydı. 2'nci gün, noktadan noktaya yarışımız oldu. Bugün de Neşet Ertaş’ın diyarı güzel Kırşehir' deyiz. Burada 47 kilometrelik bir maraton yarışımız olacak. Burada spora herkesin bakışı çok güzel. Yaklaşık 20 yıldır bu sporu yapıyorum. Belli noktalarda ara vermek zorunda kalmıştım. Hayatımdan bisiklet hiç eksik olmadı. Hem ulaşım amaçlı hem de spor amaçlı sürekli kullanıyorum. Umarım bu spor ülkemizde daha güzel yerlere gelecek” diye konuştu.

'AİLEM BU SPORU YAPMAMI HİÇ İSTEMEDİ'
Ailesinin sağlığından endişe ettiği için yarışlara katılmasını istemediğini söyleyen, Aytekin Aşık (28), “Bu sporu 4 yıldır profesyonel bir şekilde yapıyorum. Bu yarışa katılmak çok güzel oldu. Tekniğin çok fazla olmadığı bir etaba denk geldim. Bu spor bana arkadaş, çevre, sağlık, gezme olarak bir çok değer kattı. Bu spor insanı çok rahatlatıyor. Ailem ilk başta bu sporu yapmama karşı çıktı. Düşmelerden ve bölgesel kırılmalardan dolayı hiç istemedi. Ondan sonra alıştılar ve artık karşı çıkmamaya başladılar. Bugünkü yarışlarda ilk 10’a girmeyi hedefliyorum. İlk günkü yarışı 12'nci olarak bitirdim. İkinci günde 15'inci sırada yer aldım. Çok fazla tekniğim yok ama maratonda daha iyiyim. O yüzden bugün kendimi daha şanslı hissediyorum” ifadelerini kullandı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)