Kırşehir’de 250 bin büyükbaş hayvan şapa karşı aşılanıyor Kırşehir’de 250 bin büyükbaş hayvan şapa karşı aşılanıyor

Neşet Ertaş Olimpik Dağ Bisikleti Yarışı, bugün Aşıkpaşa Tabiat Parkı'nda gerçekleşecek. Dünya Bisiklet birliğininde onayladığı 4200 metrelik parkur efsanevi bir yarışa ev sahipliği yapacak.
Spor ve kültürün eşsiz bir birleşimi olarak, Olimpik dağ bisikleti yarışı, Türk halk müziği efsanesi Neşet Ertaş'a saygı sunmayı amaçlıyor. Bu heyecan verici etkinlik, sporun ve sanatın birleşimini kutlayan Aşık Paşa Olimpik dağ bisikleti parkurunda gerçekleşecek.
Neşet Ertaş Olimpik Dağ Bisikleti Yarışı,  bugün Aşıkpaşa Tabiat Parkında gerçekleşecek.  Dünya Bisiklet birliğininde onayladığı 4200 metrelik parkur efsanevi bir yarışa ev sahipliği yapacak. Uluslararası alandaki böyle büyük bir deneyim Kırşehirin sporun merkezi haline gelmesini hedefliyor. İlk UCI  deneyimi Kırşehiri geleceğe, bisikletin merkezi olmaya taşıyacak. Bu girişim, Türk müziğine ve kültürel mirasa Neşet Ertaş'ın eşsiz katkılarını anma amacını taşırken sporun ruhunu da teşvik etmeyi, gençlerin spora yönelmelerini ve bisiklet binmelerini hedefliyor. 
Kırşehirde ilk kez düzenlenen UCI 2023 takviminde kayıtlı TourofAnatolia yarışı İkinci bir güzelliği daha Kırşehir’e taşıdı. Bölgede Uluslararası alanda kabul gören 4.2 km’lik olimpik parkura Aşıkpaşa Olimpik dağ bisikleti adı verilmesi hedefleniyor.
Parkur ilk kez dünyadan gelen sporculara kapılarını açacak. Türkiye Bisiklet Federasyonu, Kırşehir Valiliği ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından UCI standartlarına uygun parkurun Kırşehir’de keşfedilmesinden ve Kırşehir’in Uluslararası Bisiklet yarışlarına ev sahipliği yapacak olmasından son derece memnun. 
Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara tarafından keşfedilen uluslararası parkur bölgede bir ilk olarak bir çok yarışa ev sahipliği yapacak. Aşık Paşa olimpik dağ bisikleti parkuru ilk sınavını pazar günü 120 den fazla bisiklet sporcusunun efsane sürüşleri ile verecek. Vali Hüdayar Mete Buhara tüm bisiklet severleri ve Kırşehir halkını Aşık Paşa Olimpik Dağ bisikleti parkuruna davet ediyor. (HABER: FAHRETTİN TOKER)