Kırşehirspor’un rakiplerine ceza geldi Kırşehirspor’un rakiplerine ceza geldi

Sporseverler maçları ayakta izlediği Bağbaşı’ndaki sahaya neden tribün yapılmıyor, Kaderine terkedilen ve yıllardır hiç kimsenin umursamadığı 2 No’lu Sahanın durumu ise içler acısı!..

KIRŞEHİR’DE SAHALAR NEDEN YAKIŞIR HALE GETİRİLMİYOR?

TFF 2.Lig’te mücadele eden Kırşehirspor ile BAL’da mücadele eden Gençlikspor’un yararlandığı Ahi Stadı’nda son yıllarda hiçbir iyileşme adına çalışma yapılmıyor. Stadın zemini her geçen gün bozuluyor, bir yağmur ve karın ardından zemin balçıktan geçilmiyor, top oynamak neredeyse güçleşiyor.

Yetkililerin Kırşehir halkının göz bebeği konumundaki Ahi Stadı’nın bu durumu karşısında yıllardır herhangi bir çalışma ve iyileştirme yapmamasını hayretle karşılarken, geçtiğimiz hafta sonu oynanan Kırşehirspor-Afyonspor maçını Ahi Stadı’nda izleyen Vali H. Mete Buhara’nın da bu durumu gözleriyle gördüğünü ifade ettiler ve artık Ahi Stadı’nın Kırşehir’e yakışır bir hale getirilmesi gerektiğini ifade ettiler.

Zemini bozulan ve futbolcuların sık sık sakatlanmasına neden olan Ahi Stadı’nda gelecek sezon için zemin ve tribünler başta olmak üzere hiç olmazsa bir nebze olsun çalışmalar yapılmasını isteyen yeşil-beyazlı ekibin taraftarları Vali H. Mete Buhara ile Milletvekili Necmettin Erkan’dan destek istediler.

Bu arada Kırşehir’de amatörlerin kullandığı 2 No’lu ve Bağbaşı Sahalarının da içler acısı olduğu gözlemleniyor.

Kırşehir’in ilk suni çim sahalarından 2 No’lu futbol sahasının içler acısı hali görenleri üzerken, yıllardır bakım yapılması dikkat çekiyor. 2 No’lu futbol sahanın ceza sahası ve penaltı noktası yamalanmış, sahanın kenarı ise resmen toprak bağlamış durumda…

Bu sahada maç yapan futbolcuların her an sakatlanabileceğini belirten spor kamuoyu bu konuda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nü göreve davet etti.

Yıllardır amatör küme ve altyapı müsabakalarının oynandığı 2 No’lu sahaya bir an önce bakım yapılması ve Kırşehir gençlerin futbol oynamasına elverişli hale getirilmesi gerekiyor.

Gençlik Spor Bakanlığı’nın başka illere dünyalar kadar para harcayarak modern spor kompleksleri kurarken, Kırşehir’i üvey evlat muamelesi göstermesi sonucu 2 No Saha kaderine terk edildi. Kötü alışkanlıklardan uzak durarak burada günlük top koşturan gençler il yöneticilerinin buraya artık sahip çıkarak gerekli yenileme çalışmasını yapmalarını istediler.

Kırşehir’de görev yapan antrenörlerin gazetemize yaşanan sıkıntıları dile getirirken, bu sahanın uzun süredir bu şekilde kaldığını, hiç kimsenin ilgilenmediğini ifade ettiler ve şunları söylediler:

 “Ayıptır günahtır. 2 No’lu saha yıllardır amatör takımların hizmetinde, biraz bakımla bu saha tekrar eski haline dönebilir. Olmuyorsa yeniden yapılabilir. Birçok ilde sahaların çok iyi durumdayken, Kırşehir’deki bu saha neden bakımsızlıktan kaderine terk edilmiş durumda. Yetkililer bir an önce sahalarının bakımını yapıp, futbol oynamaya elverişli hale getirmeleri gerekiyor. Aksi takdirde, sahaların olmaması, Kırşehir’de futbolun bitme noktasına geleceğini düşünüyoruz.”

Yine şehrimiz Bağbaşı Mahallesi’nde bulunan sentetik sahasında oynanan maçlarda seyirciler karşılaşmaları ayakta izliyor. 4 bir yanı tel örgülerle çevrili olan ve maçları takip etmek isteyenlerin ayakta izlediği Bağbaşı Sentetik Sahasına bir an önce tribün yapılması gerekiyor.

Kırşehirspor’un U17 Futbol akademisine ev sahipliği yapan Bağbaşı Sentetik sahasına maç izlemek için gelen aileler büyük tepki gösteriyor. Sahanın özellikle yola yakın oluşu, bu güzergahtan geçen araçlar seyircileri tedirgin ediyor.

Maçların çoğuna seyirciler tribün olmamasından dolayı, karşılaşmalara ilgi göstermiyor. Yetkililerin bir an önce buraya güzel bir tribün yaparak maçlara seyircilerin gelmesinin sağlanmasını istiyorlar.

Kırşehir’de zaten şehir olarak tesis sıkıntısı çekilen bu dönemde bir de güzide mahallemiz olan Bağbaşı’nda maçların oynanamama durumunda maçların nerede oynanacağı akıllarda soru işareti uyandırıyor.

Yetkililerin derhal bu konuya el atıp bir an önce Bağbaşı sahasında seyircilerin rahatlıkla müsabakaları takip edebilecekleri haline getirmeleri gerekiyor.

Kırşehir’de geçmiş yıllarda 40’a yakın amatör kulüp bulunurken, bugün 7-8 takımın bulunmasının da bu sahipsizlikten kaynaklandığını belirten spor kamuoyu, bu konuda gerekli çalışmaların zaman geçirilmeden yapılması için Vali H. Mete Buhara, Milletvekili Necmettin Erkan ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin’i göreve davet ettiler.

(HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)