Cumhur İttifakı, 31 Mart 2024'te gerçekleştirilmesi planlanan yerel seçimler için heyetler arası görüşmelerde sona yaklaşıldı.

Öğretmenlik Mesleği Kanunu Teklifi'nin 16 maddesi daha TBMM Genel Kurulunda kabul edildi Öğretmenlik Mesleği Kanunu Teklifi'nin 16 maddesi daha TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Kırşehir kamuoyunda her iki partinin de aday adayları arasında güçlü isimlerin yer aldığı seçim maratonunda Cumhur İttifakı’nın aldığı karar doğrultusunda Kırşehir'de AK Parti'nin adayı üzerinde seçime gidileceği konuşuluyor.

Geçtiğimiz günlerde Kırşehir'e gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, AK Parti İl Başkanlığı Binası'nda teşkilat istişare programı öncesi gerçekleştirdiği basın açıklamasında; "Cumhur İttifakı anlayışıyla Kırşehir'de hizmet etme mücadelesi vereceğiz" söylemi Kırşehir'de AK Parti'nin adayı üzerinde ittifakın gerçekleştirildiği yorumları yapıldı.

Kırşehir'de AK Parti'nin adayı üzerinde ittifak yapılacağı ve AK Parti'nin de 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçiminde belediye başkan adayının da yılbaşı öncesi belli olacağı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, AK Parti ve MHP, 30 büyükşehirde ortak adaylarla seçime girecek. Bu büyükşehirlerden Adana, Mersin ve Manisa'da 2019'daki gibi MHP'nin büyükşehir belediye başkan adayının destekleneceği, diğer büyükşehirlerde ise AK Parti'nin adayının destekleneceği ifade ediliyor. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Fahrettin Toker