Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği, Sarıkamış Harekatı'nın 109. yılı anma etkinlikleri kapsamında Sarıkamış'ta Kırşehir'i en güzel şekilde temsil etti.

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, Sarıkamış Harekatı'nın 109. yılı anma etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen yürüyüş sona erdi. Yürüyüşe, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın yanı sıra Türkiye'nin ve yurtdışının bir çok yerinden vatandaşlar ile birlikte Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan ve üyeleri katılım sağladı.

Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği, "Bu toprakta izin var" ve "Türkiye Şehitleriyle Yürüyor" temalı anma etkinliğine katılmak üzere, Sarıkamış ilçesinin Soğanlı ve Allahuekber Dağları arasındaki Kızılçubuk Zirvesi'nde bir araya geldi.

Kars merkez ve Sarıkamış ilçesinden otobüslerle zirveye ulaşan Başkan Kılıçaslan ve üyeleri, ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyerek toplanma alanına ulaştı. Kızılçubuk bölgesinde şehitler anısına ilk kez yapılan kardan heykellerin önünde fotoğraf çektirdiler.

“İNSAN ODAKLI PROJELER ÜRETTİK” “İNSAN ODAKLI PROJELER ÜRETTİK”

Enver Paşa komutasındaki Osmanlı ordusunun, 1. Dünya Savaşı'nda Rus işgali altındaki toprakları kurtarmak için başlattığı Sarıkamış Harekatı'nın 109. yılı anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen şehitleri anma programına, soğuk havaya rağmen yoğun ilgi gösterildi.

3 günlük Sarıkamış programında Kırşehir'i temsil eden Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, "Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı Kapsamında yapılan bir dizi etkinliklere Kırşehir Şehit Aileleri Derneği olarak katılım sağlayarak ilimizi en güzel şekilde temsil ettik.Program sırasında Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak ile görüşme fırsatı bulduk. Havanın soğukluğunu Sayın Bakanımızın İlgisi, samimiyeti ve sohbeti  yüreklerimizi ısıttı. Şehit ailelerimize bir evlat, bir kardeş nidasıyla yaklaşan sayın bakanımız Tüm Şehit Ailelerimize ve Kırşehirimize kucak dolusu selamlar söyledi.Program kapsamında bizlere ilgi alakasını esirgemeyen Kars Valimiz Sayın Ziya Polat'a, Sarıkamış Kaymakamımız Sayın Enis  Aslantatar'a, bizleri bağrına basan Sarıkamış halkına sonsuz teşekkürler" ifadelerini kullandı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)