Kırşehir Valisi H.Mete Buhara, Kırşehir ile ilgili manifestosunu açıklayarak ne kadar kararlı olduğunu bir kez daha gösterdi.

Kırşehir için elinden gelenin fazlası için mücadele eden Vali Buhara, şehrin gelişmesi noktasında tıkalı olan tüm damarlarını açacaklarını ifade etti.

Vali Buhara, Kırşehir'in gelişmesi ve kalkınması noktasında yaptığı bazı işlerin konu başlıklarını şu şekilde sıraladı:

"Kırşehir'in gelişmesi noktasında tıkalı görülen tüm damarları açacağız. Çevre yolu, ikinci Organize Sanayi Bölgesi ve küçük ölçekli sanayi kurulumunu tamamlayacağız. Hükümet Konağı en kısa zamanda tamamlanacak. Yeni hastanemiz hızla ilerliyor. Kızılırmak havzası ve göllerimizi koruyacağız. Vahşi su kullanımının önüne geçmek için mandıralar başta olmak üzere sondaj kuyularına sayaç takılmalı. Çevre düzeni planı aktif edilecek ve park, bahçe ve yeşil alanı ile güzel Kırşehirimizin doğasını koruyacağız. Yol kenarlarına yapılacak yatırımları belirliyoruz. Kimse kafasına göre birşey yapamayacak."

Kırşehir’e Gündüzlü Yaşam  Bakım ve Rehabilitasyon  Merkezi yapılacak Kırşehir’e Gündüzlü Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi yapılacak

Kırşehir'de kurum ve kuruluşlarla, iş insanlarıyla sürekli görüş alışverişinde bulunan Vali Buhara, yapılması planlanan yatırımcıları da Kırşehir'e yatırım yapmaları konusunda da büyük çaba gösteriyor. (HABER: FAHRETTİN TOKER)