Yıllardır “Kırşehir Çiğdem” Gazetesindeki köşemde Kırşehir’e hizmet etmenin, Kırşehir’in kabuğunu kırarak gelişmesinin, sanayileşerek işsizliğin azalmasının, diğer illere göçün durdurulmasının ve göç alan şehir olmasının, hızlı trenin ve hava alanının gelmesinin yolunun Kırşehir’de hiçbir parti ayrımı yapılmadan, insanların siyasi görüşü ne olursa olsun, küskünlük, dargınlık olmadan Kırşehir için birleşmek ve birlikte hareket etmekten geçtiğini yazarım.Yazarım ama Kırşehir bir arpa boyu yol da alamayız.
    Bu ayrışmaların ve kirlenen siyasetin son örneğini geçtiğimiz hafta Kırşehir AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal’la Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun sosyal medyalarında, yazılı ve görsel basınla paylaştıkları birbirleri hakkında değişik ithamlarda bulunmalarında ve çok ağır demeçlerinde gördük.
    Bu demeçler bırakın siyasetçi olmayı, birisi kadın, birisi erkek insanlara yakışmayan demeçlerdi.
    Ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik durumdan dolayı insanların zor günler geçirdiği günümüzde bu gerginlikler, bu demeçler tamamen ayrışmaya yöneliktir. Birleşerek Kırşehir’e hizmet etmemiz gerekirken bu demeçlere bu ayrışmalara gerek yoktur.
    Buradan AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal’a sesleniyorum. Seher Başkan; durum sosyal medya hesabınızdan ve basına verdiğiniz demeçlerden belirttiğiniz kadar ciddiyse bunun yeri sosyal medya hesaplarından ve basın demeçlerinden geçmez. Varsa elinizde belgeler, Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’na vererek suç duyurusunda bulunmaktan geçer.
    Yine buradan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’na sesleniyorum. Selahattin Başkan; Kırşehir AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal’ın hakkınızdaki ithamları asılsız ve iftira niteliğindeyse bunu yeri sosyal medya ve basınla paylaşmaktan geçmez, Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığına müracaat etmekten geçer.
    Buradan tekrar Kırşehir’deki tüm siyasetçilere sesleniyorum. Siyaseti, bulunduğunuz makamları birkaç oy uğruna, genel başkanlarınıza ve sizlere oy veren seçmenlerinize şirin görünmek, gündem de kalmak adına iftira, itham ve hakaret makamı olarak kullanmayınız. Varsa elinizde belgeleriniz Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığına giderek suç duyusunda bulunabilirsiniz. Menfaat ve çıkar uğruna insanları ayrıştırmaya, bölmeye, gergin ortam yaratmaya hakkınız yoktur.
    Kırşehir’in birlik ve beraberliğe ihtiyacı vardır. O nedenle sözlerinizle, hal ve hareketlerinizle Kırşehir insanına ve Kırşehir’e zarar verecek durumlardan kaçınmanız her yönüyle sizlerin ve Kırşehir’in hayrına olacaktır. Zira sizin yaptığınız da siyasetin kirlisidir.
    Oysa Kırşehir’de her şey Ak Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Osman Arslan ile CHP Belediye Başkan Adayı ve mevcut Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun; Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz’ın makamında görüşerek “yarışa Kırşehir’e hizmet için girdiklerini”  söyleyerek, birbirlerine başarılar dilemeleriyle güzel bir ortamda başlamış, bende bu güzelliği köşemde yazarak teşekkür etmiştim.
    Birde AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal ile Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu arasında geçen, hoş olmayan bu siyasetten nemalanmak isteyenler, oltanın ucundaki yemi yemek için oltaya takılan balıklar gibi atlayanlar var.
    Onlarda partililerine, şirin görünmek, reklamlarını yapmak, isimlerini ön plana çıkarmak, ileride bir yerlere gelebilmek için sosyal medya hesaplarından paylaşım yaparak karşılıklı atışmalar yapmaktadırlar. O muhteremlere de seslenerek “Varsa ellerinizde bilgi ve belgeler bunun yeri sosyal medya değildir. Sizlerde Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunabilirsiniz.” Çağrısında bulunuyorum.
    Kırşehir insanını ayrıştırmaya, birbirine hakaret ettirmeye hakkınız yoktur.
    Bugün mensubu olduğunuz partilerde yönetimdesiniz, üyesiniz, İl Genel Meclisi veya Belediye Meclisine adaysınız ve seçilmek için her yolu mubah zannediyorsunuz. Yarın buralarda işiniz bittiğinde insanlar sizlere selam da vermezler, yüzünüze de bakmazlar, ciddiye de almazlar.
    Geçmişte bunun örneklerini çok gördük. “Ben il başkanıyım, yönetim kurulu üyesiyim” diyerek hava atanlar, gününü gün edenler, kendi menfaat ve çıkarı için çalışanlar, ense kalınlaştırıp, göbek büyütenler bugün Kırşehir’in cadde ve sokaklarında yürürlerken kimseler insan yerine koyarak selam vermiyorlar, yüzlerine bakmıyorlar. Çünkü o muhteremler bulundukları konumları kendi çıkar ve menfaatleri doğrultusunda kullandılar, insanlara tepeden baktılar, sürdürdükleri saltanatın bitmeyeceğini zannettiler.
    İleri de sizlerin de aynı duruma düşeceğinizden emin olabilirsiniz.Konumuz siyaset olunca buradan MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç için de bir şeyler yazmak istiyorum.
    Arif Kılıç beni çocukluğumdan itibaren çok iyi tanıyan, ağabeyimin yakın arkadaşı olan siyasetçidir.
    Her nedense Arif Kılıç kendi partisinden veya Cumhur İttifakı’ndan olmayan insanlara karşı cephe alıyor, cadde ve sokaklarda ve diğer programlarda gördüğümde selam vermiyor, toka yapmıyor. MHP İl Başkanı Arif Kılıç’ın herkesin birbirini tanıdığı, düğünlerde, cenazelerde bir araya geldiği, cadde ve sokaklarda birlikte yürüdüğü Kırşehir’in küçük bir şehir olduğunu unutmaması gerekiyor. Siyaset bugün var, yarın yok ama bizler her zaman Kırşehir’deyiz ve birbirimizin yüzüne bakacağız. Arif Kılıç’a tavsiye de bulunarak ileride düğünlerde sevincimizi, cenazelerde acımızı paylaşacak, tabutumuzdan tutacak hemşerilerine ve arkadaşlarına karşı takındığı bu yanlış tutumundan vazgeçmesinin hayırlı iş olacağını söylemek istiyorum.
    İnsanlar hür iradesiyle hangi partiye mensup olursa olsun, kime oy kullanırsa kullansın ama bölücü, vatan haini, millet düşmanı olmadığı takdirde herkes birbiriyle selamlaşmalı, görüşmelidir.
    Önemli olan Kırşehir’de birlik ve beraberliği sağlayarak Kırşehir’e hizmet etmektir.
    Maalesef ne yazarsam yazayım, ne dersem diyeyim bu gidişat iyi değildir. 1950’li yıllardan itibaren siyasetten ve siyasetçiden ağır darbeler yiyen, acı çeken, üvey evlat muamelesi gören Kırşehir’de siyaset ayaklar altına düşürülmüş, kirlenmiş ve bu kirli siyaset Kırşehir’e yakışmamaktadır.Onun için herkes aklıselim davranmak zorundadır.
    Son olarak Kırşehir için önemli olacağını düşündüğüm hususu belirtmek istiyorum.
    Sayın Valimiz Hüdayar Mete Buhara başta olmak üzere Milletvekilleri Necmettin Erkan ile Metin İlhan’ın, Esnaf Odaları Başkanı Bahamettin Öztürk’ün ve Ticaret Odası Başkanı Mustafa Yılmaz’ın en kısa sürede harekete geçerek Kırşehir’de kirlenen siyasetin temizlenmesi, ayrıştırmaların sonlandırması için ilimizde faaliyet gösteren siyasi partileri davet ederek, Ağalar Konağı’nda veya Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezindeki Kırşehirevi’nde yemekli bir toplantı düzenleyerek bu kötü gidişata, kirlenmiş siyasete son verilmesini sağlamalarının Kırşehir’in hayrına olacağını düşünüyorum.”