GEÇTİĞİMİZ gün Kulüplerarası MİDİ Kızlar Voleybolda şampiyon olan Kızıközüspor, şampiyonluk kutlaması gerçekleştirdi.

Kaman Gençlik ve İlçe Müdürlüğü Lokalinde gerçekleştirilen kutlamada Antrenör Sultan Işık, elde edilen başarıdan dolayı tüm sporcuları tebrik etti.

BBP Lideri Destici, bugün Mucur’a geliyor BBP Lideri Destici, bugün Mucur’a geliyor

Kızıközülü oyuncular, şampiyonluk kutlamasını pasta keserek kutladılar.

Toplam 6 takımın tek devreli lig usulüne göre mücadele edildiği Kulüplerarası MİDİ Kızlar Voleybolda oynadığı 5 maçın 4’ünü kazanan Kızıközüspor’da teknik heyet, sporcular ve sporcuların velileri şampiyonluk kutlamasında bir araya geldi.

8 Ocak’tan beri çekişmeli maçların yaşandığı MİDİ Kızlar Voleybola ilk defa katılan Kaman temsilcisi Kızıközüspor oynadığı 5 maçın 4’ünü almayı başardı.

İlk maçında Aşıkpaşa Spor Kulübüne karşı 3-1’lik skorla yenilerek turnuvaya puansız başlayan Kızıközüspor, daha sonra toparlanarak 2.maçında Ömer Halis Demir Spor Kulübünü 3-1’lik skorla mağlup etmeyi başardı.

Turnuvanın 3.maçında Akademispor’un B takımıyla karşılaşan Kızıközüspor, rakibini set vermeden 3-0’lık skorla kazanırken, 4.maçında da Cumhuriyet Spor Kulübünü yine set vermeden 3-0’lık skorla mağlup eden Kızıközüspor, sezonun son maçında şampiyonluğu doğrudan etkileyecek olan maçta Akademispor ile karşı karşıya geldi.

Dolu tribünler önünde oynanan ve nefesleri kesen karşılaşmadan 3-2’lik skorla galip ayrılan Kızıközüspor, tarihinde ilk defa katıldığı bir turnuvadan şampiyon olmayı başardı.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)