Pazar günü ikinci yarının ilk maçı çok önemliydi. 3 puan olmazsa olmazımızdı zorda olsa ilacımızı içtik, 3 Puanı cebimize koyduk.

Ankara Demirspor maçı zor bir maçtı. Nitekim ilk yarı kazandıklarını penaltıyı gole çevirselerdi işimiz gerçekten çok zordu.

Penaltı kararı bence tartışmalıydı bana göre çok kolay bir penaltı oldu hakem arkadaş pozisyona çok yakın önce durakladı sonra penaltıya hükmetti dedim ya biraz ucuz penaltı oldu. İlahi adalet tecelli etti ve penaltı kaçtı.

Bu bizim için bir dönüm notası oldu penaltıyı atamayacakları maçı izlediğimiz Osman'a söyledim ve dediğim oldu. Açıkçası bana malum oldu.

Şaka bir yana gönlümüzden geçeni söyledim, o da tuttu. İkinci yarının sonlarında rakibin orta sahada yaptığı basit hatayı iyi değerlendirdik ve maçı 1-0 kazandık

***

Her zaman ki gibi maçın yorumlanacak bir yanı yok tatsız tuzsuz uykumuzun geldiği bir maçtı. Her zamanki gibi bizim için 3 puan gerekliydi onu da öyle ya da böyle kazandık.

Yalnız geçmiş maçlara bakınca biraz daha hareketli bir Kırşehirspor vardı. Umarım ilerleyen haftalarda bu kıpırdama hızlanmaya dönüşür.

Takımda yeni transferlerden 3 kişi ilk 11’de oynadı. Ancak bu ilk maçlarında mana alan bir performans sergileyemediler. Umarım bu ilk maç sendromu olsun ve ileriki maçlarda daha yararlı işler yapsınlar nitekim forvet oynayan Muhammet Haşim’i hoca erkenden oyundan aldı.

Kaptanıdeğiştirmesi yerinde bir karardı. Onun yerine giren 23 numara Mustafa kaptan Savaş’tan da 90 dakika oynayan Ahmet’ten de bana göre iyi bir topçu.

Hele bu Ahmet'te ne buluyorlar anlamıyorum. Sol bekte oynayan Serik Belediye’den alınan İsmet’i hiç gözüm tutmadı. Bu oyuncu 34 yaşında. Ben yaşa pek takılmam ama her yaş futbolcu bir değil İsmet sol bekte çakılı oynuyor. Neredeyse umarım ben yanılırım eski futbolculardan en beğendiğimiz zihni ve hakanı da bu maçta biraz durgun gördüm.

***

Koskoca Kırşehir'de takım formasına reklam verecek bir Allah’ın kulu yok mu?

Daha öncede gündeme getirildi. Hadi Petlas’tan vazgeçtik. Başka akla gelen ismimler yokmu?

Benim aklıma ilk gelen örneği vereyim “Çağlayanlar” şu takıma küçük de olsa bir katkıda bulunun bir zahmet. Bu takım sadece yöneticilerin değil hepimizin ilimizin takımı bir kez daha sesleniyorum.

Lütfen elinizi taşın altına koyun başka bir örnek loto milyoneri olan genç hemşerimiz var. Eski tabirle bu Alamancıgardaşımız miktarını bilemiyorum ama Kırşehir sporumuza parasal yardımda bulunmuş kendisine teşekkür ediyorum.

***

Pendik-Erzurumspor maçı. Dakika 76.Pendiksporkorner atıyor, yardımcı hakem bayrak kaldırıyor, “hakem ofsayt veriyor!” Eli havada. Çünkü kural diyor ki “kale, köşe taç atışından ofsayt olmaz”

Kaleci biliyor ki kale atışı yapıyor, hakemlerin ajansı halinden söyletmiştim. Yardımcı hakem daha sonra topun dışarıdan geldiğini fark ediyor o da fark ediyor hakemin ofsayt verdiğini ve hatayı düzeltmeye çalışıyor komedi!

Sporu bitirmeden önce üzücü bir haberimiz var. Daha önce Kırşehirspor’da yöneticilik yapmış şu anda da TFF de temsilcilik görevi yapan Erhan Aslan kardeşimizin aniden rahatsızlanıp İstanbul’da yoğun bakıma alındığı haberini aldık.

Erhan kardeşimize acil şifalar diliyorum. Umarım seni tekrar eski sağlıklı günlerinde aramızda görürüz. Geçmiş olsun kardeşim.