Mucur ilçemize bağlı Geycek köyünde olan ve 2008-2011 yılları arasında 3 yıldır Kırşehir Huzurevi’nin kurucu müdürlüğünü yapan ve önceki gün tedavi gördüğü hastanede vefat eden Hüsamettin Ekim, doğup büyüdüğü Geycek köyünde toprağa verildi.

Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü’nde memuriyete başlayan Hüsamettin Ekim, 1978-1981 yılları arasında burada çalıştıktan sonra Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne geçerek burada 1994-1997 yılları arasında müdür yardımcılığı görevini yürüttü.

Şehrimizde kurulu bulunan Petlas Lastik Fabrikası’nda personel müdürü olarak 9 Aralık 1997-31 Aralık 1999 tarihlerinde görev yaptı ve bu süre içinde Kırşehir Petlasspor’u şampiyon yaparak 3. Lig’e yükselmesini sağlamıştı.

Kırşehir Huzurevi’nde üç yıl müdürlük yaptıktan sonra emekliye ayrıldı.

Neşet Ertaş’ın vefat etmeden önce sazını verdiği 4 çocuk babası Hüsamettin Ekim bir süredir rahatsızlığı nedeniyle Ankara’da tedavi görürken, 69 yaşında hayata gözlerini yummuştu.

Hüsamettin Ekim’in cenazesi bugün Kırşehir Ahi Evran Camii’nde kılınan namazın ardından Mucur ilçemize bağlı Geycek köyünde toprağa verildi.

Yargıtaydan "Kaynanaya hakaret eden geline nafaka yok" kararı Yargıtaydan "Kaynanaya hakaret eden geline nafaka yok" kararı

Cenazesine Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen başta olmak üzere, ailesi, yakınları ve sevenleri katıldı.

“Kırşehir Çiğdem” olarak merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz. (HABER: AYHAN CEYLAN)