Korkmaz: “Bir çoban ateşi yakıyoruz ve herkesi bu ateşin etrafında toplanmaya davet ediyoruz” 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanlığı’nın 20 Ağustos Pazar günü yapılacak seçimlerine üçüncü adayı olarak çıkan Selçuk Korkmaz, resmen adaylığını açıkladı.
Merkez İlçe Başkanlığı seçimlerinde Hatice Bayram ve Evran Sarı'nın adaylığını açıklamasının ardından Selçuk Korkmaz da bugün CHP İl binasında düzenlediği basın toplantısıyla adaylığını açıkladı. 
20 Ağustos'ta yapılacak olan CHP Merkez İlçe Başkanlığı seçimlerinde 3 aday için 376 delege oy kullanacak.
Hüseyin Çakmak ve Doğan Yıldızhan'ın hayırlı olsun dileklerini ilettiği basın toplantısında konuşan Selçuk Korkmaz açıklamasında; "Öncelikle geçmiş dönemlerde başarı elde etmiş ve son seçimlerde de başarılarını sürdürmüş olan Merkez İlçe Başkanı Doğan Yıldızhan'a bugüne kadarki desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Biz üçüncü yol olarak bir iddia ortaya koyduk partimizin daha demokratik, daha çağdaş bir şekilde seçime gitmesiydi. Biz sandık istemiştik delegasyonun bu şekilde olmasından dolayı üzgünlüğümüzü belirtmek istiyoruz. Biz idam sehpasında Deniz’iz, Yusuf’uz, Hüsey’iniz. Gezide katledilen Belkin Elvan’ız, Abdullah Cömert’iz, Ali Elvan’ız, kalemi uğruna canını feda eden Uğur Mumcu’yuz, Bahriye Üçok’uz, Ahmet Taner Kışlalı’yız. Firavunun karşısında Musayız. Hızır Paşalara boyun eğmeyen Pir Sultan’ız. ‘Geldikleri gibi giderler’ diyen Mustafa Kemal Atatürk'ün askerleriyiz biz. Burada bir çoban ateşi yakıyoruz ve herkesi bu ateşin etrafında toplanmaya davet ediyorum" ifadelerine yer verdi. Merkez İlçe kongresi yarın üç adayın katılımıyla Neşet Ertaş Kültür Merkezi Salonunda saat 10.00'da başlayacak. (HABER: AYHAN CEYLAN)

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur Kırşehir’e geliyor AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur Kırşehir’e geliyor