Hentbolcu kızlarımız Süper lig yolundaki ilk maçında Polatlı Belediyespor’u 35-28 yendi ve play-off maçlarına süper bir giriş yaparak “bekle beni Süper Lig” mesajını verdi.

Tebrikler!..

İkinci maçımızda Bursa Büyükşehir Belediyespor ile oynadık.  Ancak yeşil-beyazlı temsilcimiz Bursa karşısında iyi oyun sergilediği maçı 2 sayı farkla kaybederek Süper Lig umutlarını mucizelere bıraktı. İnşallah kızlarımız bizleri mucizeyi yaşatırlar.

Sezon kapandı

Geçtiğimiz Cumartesi günü Kastamonuspor ile oynadığımız ligin son maçını 3-2 kaybettik. Zaten sıkıntımız kalmamıştı. İki takım içinde formalite maçıydı.

Şimdi sıra geldi, önümüzdeki sezonun hazırlıklarına…

Sanırım bu konuda yönetimin hazırlıkları vardır.

Yeni sezon için Ahmet Duman ile devam edileceğini düşünüyorum.

Nerden çıkardım?

Ahmet Hoca, yola Kırşehirspor ile devam edecek ki altyapıya büyük önem vereceğini anlattı.

Ben Kırşehirspor’un profesyonel liglerde barınabilmesinin en büyük koşulunun altyapıya ciddi anlamda önem verilip kendi çocuklarımızı bu işin içine katmaktır. Ancak geçmişte yaşadığımız tecrübelerden ben bu işe pek ihtimal vermiyorum.

Hiçbir sorunun kalmadığı son 6-7 maçın kadrolarına bakarsanız bana hak verirsiniz diye düşünüyorum.

Altyapıya bu kadar çok önem vereceğini beyan eden bir teknik adam böyle bir fırsatı kaçırmazdı. Son Kastamonu maçına bakarsanız bizim iki gencimiz son 5 dakikada oyuna alınıyor!

Kaleci Mert ise yine hiç oynatılmıyor!

Ben iddia ediyorum Mert Kastamonu’dan alınan kaleciden hiç aşağı değil. 

Siz bu rahat dönemde kendi gençlerimizi oynatarak altyapı sporcularına bir ışık yakamazsanız, özendirici olamazsanız, altyapıya önem vereceğinizi kime inandıracaksınız?

Umarım ben yanılırım.

Bizim futbolculara duyurulur

            Geçen hafta izlediğim bir Avrupa Kupası Yarı Final Maçında ilk yarı bitiyor. Hakem hiç uzatma vermiyor. Bizim maçlara bakınca şaşırıyorum. Neden acaba?

            Bizdeki maçlara baktığınızda her iki yarıda da anormal uzatmalar. Sanki üç devre oynuyoruz. Bizim futbolcularımız yere yatınca kalkmak bilmiyorlar. Hakemler de her yatan futbolcu için oylunu durduruyor. Öyle olunca da maçlar uzuyor.

            Burada sporcular kadar, hakemler de onlara alet oluyorlar!

            İnanmadığın pozisyonlar için oylunu neden durduruyorsun?

            Baş bölgesine alınan darbeler için eyvallah! Sporcu sağlığı önemli tabi ama bu tip olaylarda çoğu futbolcu sahtekârlık yapıyor.

            Futbolcularımız biraz Avrupa maçlarını izleyip ders almalılar.

            Son 4 gün…

            İkinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde son 4 güne girdik.

28 Mayıs’ta Türkiye nasıl yönetileceğine karar verilecek.

Maç 0-0 başlıyor. Hiç kimsenin garantisi yok bence.

Sinan Oğan ikinci bir İnce vakası oldu. Geçmişteki ve yakı zamandaki söylediklerine bakıyorsunuz son verdiği kararla tamam çelişkili.

Cumhur İttifakını destekleyeceğini açıkladı Pazartesi akşamı. “Cennet vaat edemesek te cehennemin kapılarını kapatacağız. Hiçbir ülkücü kesseniz de, domuz bağı kesenlerle bir arada olmaz” dedi!

Ne oldu, ne değişti bu kısa sürede?

Bakan mı olacak, büyükelçi mi?

Onu zaman içinde göreceğiz!

Çünkü siyasetçiler için ülkenin geleceği değil, kendi gelecekleri daha ön planda!

Hep söylediğim gibi siyaset ballı bir meslek olmaya devam ediyor.

Sözlerinin arkasında duramayan Sinan Oğan.

Bunu da gördük!

 Hafta sonunda Türkçe bilmeyen vatandaşımız da oldu çok şükür. Oy verdikten sonra kendisine mikrofon uzatıldığında Arapça cevap verebildi ancak!

Hayırlı olsun ülkemize!  Bunu da gördük!

            ***

Hafta sonu Pazar günü yapılacak olan ikinci tur cumhurbaşkanlığı seçimini merakla bekliyoruz. Önemli olan ülkenin geleceği…