Vali İbrahim Akın’dan Berat Kandili mesajı

Vali İbrahim Akın’dan  Berat Kandili mesajı

Vali İbrahim Akın, bir mesaj yayınlayarak Kırşehirli hemşerilerinin, milletimizin ve tüm İslam âleminin Berat Kandili’ni tebrik etti.

Ramazan ayının manevi iklimine adım adım yaklaştığımızın habercisi olan bir Berat Kandili’ne daha ulaşmanın huzurunu yaşadıklarını belirten Vali Akın, mesajında şunları ifade etti:

“Yüce Allah, feyzi ve bereketi bol olan Berat Kandilini vesile kılarak ruhumuza ağır gelen her türlü hatadan, insanın tabiatına yakışmayan her türlü kötülükten, üzülmemize neden olan her türlü sıkıntıdan kurtulmamız için bizlere eşsiz bir fırsat sunmaktadır. 

“Bilindiği gibi, Berat’ın en derin anlamı bağışlanmadır. Yüce Rabbimiz, Berat Gecesi tüm kullarını affı ve rahmeti ile kuşatmakta, bizleri bu manevi iklimden istifade etmeye çağırmaktadır. Bu geceye ulaşan her Müslüman, kötülükle arasına mesafe koymalı, dünyamızı ve ahiretimizi güzel kılacak iyiliğe, kardeşliğe, yardımlaşma ve dayanışmaya kapılarını aralamalıdır.

“Bu mübarek günler vesilesiyle, kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’i en hakiki şekilde anlamanın ve yaşamanın, Sevgili Peygamberimizin (S.A.V.) bizlere miras bıraktığı insani ve ahlaki değerleri hayatımıza yansıtmanın gayesi içerinde olmalıyız.

“Bu duygularla, tüm Kırşehirli hemşerilerimin, milletimizin ve tüm İslam âleminin Berat Kandili’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin insanlığın huzuruna vesile olmasını temenni ediyorum.” (HABER: BEYHAN BALLI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER