Vali Akın, özveriyle çalışan  trafik personellerini ödüllendirdi

Vali Akın, özveriyle çalışan  trafik personellerini ödüllendirdi

Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası kapsamında Valin İbrahim Akın, sürücülere bilgilendirici broşürler dağıtarak özverili çalışma sergileyen trafik personellerini başarı belgesiyle ödüllendirdi.
Yaya geçitlerinde sürücülere trafik konusunda bilgilendirici materyaller dağıtan Valin İbrahim Akın, 1-7 Mayıs tarihlerini kapsayan Trafik Haftasında kamuoyunda trafik güvenliğine yönelik duyarlılığın artırılmasına yönelik etkinlikler düzenlendiğini söyledi.
Ülkemizde meydana gelen trafik kazalarını azaltarak meydana gelen can ve mal kaybını en aza indirmek amacıyla çalışmalar yürütüldüğünü belirten Vali İbrahim Akın, “Trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla ülkemiz genelinde düzenli olarak kamuoyunu bilgilendirmeye yönelik çalışmalara ağırlık verilmektedir. Emniyet kemeri kullanımını yaygınlaştırmak, hız limitlerine uymak, belirlenmiş alanlarda yayalara öncelik verilmesi gibi önemli konularda çalışmalar yapıyoruz.  Tüm vatandaşlarımızdan trafik kurallarına uymalarını bekliyoruz.” dedi.  
Sürücülere trafik konusunda bilgilendirici materyaller dağıtan Vali Akın çalışmalarında başarı gösteren Emniyet ve Jandarma Trafik görevlilerine başarı belgesi verdi.
Gerçekleştirilen programda İl Emniyet Müdürü Murat Türesin ile İl Jandarma Komutan Vekili J. Bnb. Halil Keskin de hazır bulundu. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER