Vali Akın, gazetecilerin bayramını kutladı 

Vali Akın, gazetecilerin bayramını kutladı 

Vali Akın, gazetecilerin bayramını kutladı 

Vali Akın: “İlimizde görev yapan basın mensupları 
haberleriyle bizlere her zaman destek olmaktadırlar”

Vali İbrahim Akın, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Türk basınında sansürün 24 Temmuz 1908 tarihinde kaldırıldığını ve bu nedenle 24 Temmuz günü ülkemizde Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kutlandığını belirten Vali Akın, yayınladığı mesajda şunları ifade etti:
“Dünya ve ülke gündeminde yaşanan gelişmelerden günün her saati bizleri haberdar eden, iletişim özgürlüğünün en etkili aracı olan basın kuruluşları, toplumu bilgilendirmenin yanı sıra toplumsal sorunların dile getirilerek çözüme kavuşturulması, şeffaf yönetim anlayışının ve demokrasi kültürünün gelişmesinde büyük rol üstlenmektedir. Gelişen teknoloji, dünyanın en uzak köşesinde yaşanan bir olayın kısa sürede çok geniş kitlelere yayılmasını sağlamaktadır. Bu nedenle basın mensuplarının haberi kaynağından alarak kamuoyuna yansıtmaları, basın meslek ilkeleri ve etik kurallarını gözeterek görevlerini yerine getirmeleri önem arz etmektedir.
“İlimizde görev yapan basın mensupları haberleriyle bizlere her zaman destek olmaktadırlar. İlimizin tanıtılması, şehrimize ait sorunların dile getirilmesi ve kamuoyunun aydınlatılmasında büyük rol üstlenen yerel basınımızın, bundan sonra da aynı özveri ve duyarlılıkla görev yapacaklarına inanıyorum. Bu duygularla, gece gündüz demeden zor şartlarda büyük bir özveriyle görev yapan tüm basın mensuplarının Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” (HABER: BEYHAN BALLI)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER