“Sağlıklı ve güzel günlere kavuşacağımıza umudum tamdır”

“Sağlıklı ve güzel günlere kavuşacağımıza umudum tamdır”

Belediye Başkanı Ekicioğlu’ndan bayram mesajı:

“Sağlıklı ve güzel günlere kavuşacağımıza umudum tamdır”

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 13 Mayıs Perşembe günü idrak edeceğimiz Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında uygulanan tam kapanma döneminin Ramazan Bayramı günlerine denk gelmesi nedeniyle bu yıl da bayramı sevdiklerimizden uzakta, buruk bir şekilde evlerimizde kutlamak zorunda olduklarına dikkati çeken Başkan Ekicioğlu, yayınladığı mesajda şunları ifade etti:
“Gönül coğrafyamızı güzelleştiren ve yüreklerimize sevgi, dostluk ve dayanışma tohumlarını eken Ramazan ayının mutluluğunu yaşayarak bir Ramazan Bayramı’na daha kavuştuk. Kardeşliğin, barışın ve huzurun egemen olduğu Bayramlar, yaşadığımız zor günleri bir nebzede olsa unutturmakta, yaşama sevincimizi arttırmaktadır. Toplumca yaşadığımız acılarımızın, kırgınlıklarımızın ve düşmanlıklarımızın son bulması için hepimize bir nebze de olsa umut vermektedir.
“Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında uygulanan tam kapanma döneminin Bayram günlerine denk gelmesinden dolayı bu yıl da Ramazan Bayramı’nı sevdiklerimizden uzakta, buruk bir şekilde evlerimizde kutlayacağız. Umut ediyoruz ki; alınan bu tedbirler Bayram sonunda salgının hızını yavaşlatır ve bu zor günlere inat, bir arada sağlıklı ve huzurlu günler geçirmemiz için bir fırsat oluşturur. Birlik ve beraberlik içerisinde, hijyen ve sosyal mesafe kuralları konularındaki hassasiyetimizi esnetmeden sağlıklı ve güzel günlere kavuşacağımıza umudum tamdır.
“Bayramlar; aynı zamanda, kırılan kalplerin onarılması, yapılan hataların affedilmesi, hayatımızda daha çok barış, daha çok dayanışma ve kardeşlik duygusuna yer vermemiz gerektiği konusunda bir kez daha düşünmemiz için önemli fırsatlardır.
“Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimizin ve yurttaşlarımızın Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor daha sağlıklı, mutlu ve huzurlu nice günler ve Bayramlar diliyorum.” (HABER: BEYHAN BALLI)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER