Ramazan Bayramı Arifesinde Şehitlerimiz unutulmadı

Ramazan Bayramı Arifesinde Şehitlerimiz unutulmadı

Ramazan Bayramı nedeniyle Vali İbrahim Akın ve ilimiz protokolü Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği'ni ziyaret etti.
Okunan Kuran-ı Kerim ve İl Müftüsü Mehmet Yaman’ın yaptığı duanın ardından Vali İbrahim Akın ve il protokolü şehit kabirlerini ziyaret ederek kabirlere karanfil bıraktılar.
Vali İbrahim Akın, şehitlik ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, “Milletimiz kültüründe ve inancında yer alan bütün zenginlikleri bayramlarda ortaya koymaktadır. Milletimiz yoksullara, yaşlılara, kimsesizlere, hastalara, aziz şehitlerimizin ailelerine gönül kapılarını sonuna kadar açarak bayram sevincini hep birlikte yaşamaktadır. Bayramlar dargınların barıştığı, insanların kardeşçe kucaklaştığı, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği ve toplumsal huzurumuzun arttığı özel günlerdir. Bugün de Ramazan Bayramı arifesinde şehitlerimizi ziyaret ederek onların bizlere emanetleri olan aileleri ile birlikte dualar ettik. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu vesileyle, bütün Kırşehirli hemşehrilerimin ve milletimizin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum. Ahi Evran Külliyesinde, bayram namazına müteakiben gerçekleştireceğimiz bayramlaşma programına tüm Kırşehirlileri davet ediyorum. Ayrıca, vatandaşlarımızın bayram boyunca yapacakları yolculuklarda trafik kurallarına uymalarını istiyoruz.” dedi.
Şehitlik ziyaretine Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Sadık Gülecen, daire müdürleri, şehit ve gazi dernekleri başkanları ile şehit yakınları katıldı. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER