Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı  Seyfi’den Berat Kandili Mesajı

Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı  Seyfi’den Berat Kandili Mesajı

Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Hacı Ömer Seyfi, Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Berat Kandili’nin Cenab-ı Allah'ın kendisinden af dileyenleri bağışlayarak kurtuluş beratı verdiği önemli bir gece olduğuna dikkati çeken Başkan Seyfi, şunları kaydetti: 
“Merhametin, iyiliğin, umut ve huzurun gecesi, On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerifin müjdecisi Berat Kandilinizi tebrik ediyorum. Kurtuluş, af ve arınma gecesi olan Berat Kandilimiz, bizlere manevi bir nefes aldırma, kendimizi sorgulama ve gönül dünyamızı temizleme fırsatı sunar. Ramazan-ı Şerif´i müjdeleyen bu anlamlı gece, birliğimizi, beraberliğimizi, gönül bağlarımızı güçlendirme imkânı veriyor. Ramazan´ı Şerife, günah ve yüklerimizden beraat ederek girme imkanı sunan bir gecesidir.
“Bu vesileyle bu mübarek gece tüm İslam âlemi için önemli bir fırsattır. Bu mübarek gecede dargınlıkları ve küskünlükleri unutmalı, nefsimizle yüzleşip, hata ve günahlarımız için Yüce Allah'tan af dilemeliyiz.  Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimizin Berat Kandilini tebrik ediyor, bu mübarek gecenin birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini, ülkemize, ilimize ve tüm insanlığa esenlik ve huzur getirmesini temenni ediyorum." (HABER MERKEZİ)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER