“Kırşehir Çiğdem”  45 yaşına giriyor…

“Kırşehir Çiğdem”  45 yaşına giriyor…

Kırşehir’e hizmette, Kırşehir’in en uzun soluklu gazetesi 
“Kırşehir Çiğdem” 
45 yaşına giriyor…

28 MART 1977’de yayın hayatına başlayan ve bu yayınını aralıksız 44 yıldır sürdüren gazetemiz “Kırşehir Çiğdem” 45 yaşına giriyor.
Şevket Güner’in Kırşehir’e hizmet ilkesiyle kurup yayın hayatına başlattığı ve her türlü sıkıntılara göğüs gererek yayınını ara vermeden 44 yıldır sürdüren, haberde, yorumda, sporda önce gazete olarak Kırşehir’in en uzun soluklu ve lider gazetesi olan “Kırşehir Çiğdem” gururuyla, onuruyla, şerefiyle dimdik ayakta kalmanın mutluluğunu okurlarıyla birlikte yaşıyor. 
Kırşehir’in sorunlarını sürekli gündeme getiren, objektif ve tarafsızlığı ilke edinen, “Kırşehir Çiğdem” Gazetesi hiçbir zaman ilkelerinden taviz vermeden cesaretle sorunların üzerlerine gitti, gündeme taşıdı, partizanlık yapanların karşısına dikildi. İncelmedi, kopmadı. Kırşehir’in çıkarlarından, gelişmesinden, kalkınmasından, vatan, millet, bayrak sevgisinden, Atatürk ilke ve inkılaplarından yana taraf olarak yayın hayatına devam etti. Önce “Kırşehir” dedi.
Gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in imtiyaz sahibi Salih Güner, gazetecilikte en önemli ilke olan insanların haysiyetine, şerefine hakaret etmeden, iftira atmadan, yalnızca gerçekleri okurlarına ulaştırmayı temel ilke olarak kabul ettiklerini ve bunu 45 yıldır yerine getirmeye çalıştıklarını belirterek, “İşte ‘Kırşehir Çiğdem’ Gazetesi 44 yıldır devam eden yayın hayatında, ahlaki erozyona uğramadan gazetecilik ilkelerini yerine getirmiş, para uğruna, servet uğruna, rant uğruna kişi ve kurumları hedef almadan, hedef göstermeden, tehdit ve şantaj yapmadan yayın yayına 44 yıldır devam ediyor. ‘Kırşehir Çiğdem’i yayınlarken, hiçbir zaman başımız önde olmadık, ona buna yalakalık yapmadık, el-etek öpmedik. Diklenmeden dik durduk. Kırşehir’in menfaatine taraf olduk. Siyasete hiçbir zaman taraf olmadık. Hiçbir partinin savunucusu ve arka bahçesi olmadık. Çünkü Kırşehir’i savunuyoruz, Kırşehir’in haklarını savunuyoruz. Bu onur ve gurur bize yeter de artar bile. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere hedef olarak gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşması yolunda Kırşehirimizin de gelişip, kalkınması, büyümesi için çaba gösteriyoruz. Bizleri bugünlere taşıyan, 44 yıldır bizlere maddi ve manevi katkılarını esirgemeyen, bütün okurlarımıza, hemşehrilerimize teşekkür ediyor, onların desteğiyle nice yıllar Kırşehir’de yayın hayatımızı sürdürmeyi diliyorum” dedi.
 “Kırşehir Çiğdem” Gazetesi’yle nice yıllara…  (HABER: BEYHAN BALLI)
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kırşehirli
Kırşehirli - 2 ay Önce

45 kere maşAllah
Gurbet ellerde gözümüz kulağımızsınız nice nice 45 yıllara

Mehmet ÖNCÜL
Mehmet ÖNCÜL - 2 ay Önce

45. Yılınızı tebrik ediyorum.Nice yıllara ulaşmamızı dilerim.

SIRADAKİ HABER