Belediye Başkan Yardımcıları Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutladı

Belediye Başkan Yardımcıları Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutladı


Kırşehir Belediye Başkan Yardımcıları Nuri Araz, Asaf Kayaoğlu, Osman Uçar ve Hamza Çam Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla İl Müftüsü Mehmet Yamanı makamında ziyaret ettiler.
Belediye Başkan Yardımcıları Nuri Araz, Asaf Kayaoğlu, Osman Uçar ve Hamza Çam ziyarette yaptıkları açıklamada, “Bizleri makamında ağırlayan İl Müftüsü Mehmet Yaman ile çok sıcak ve samimi bir ortamda güzel bir sohbet gerçekleştirdik. İl Müftümüz Mehmet Yaman nezdinde, ilimizde görev yapan tüm din görevlisi personellerin Camiiler ve Din Görevlileri haftasını kutluyoruz” dediler.
Belediye olarak hizmetler ve imkanları dahilinde İl Müftülüğünün yanında olduklarını kaydeden Başkan Yardımcıları Araz, Kayaoğlu, Uçar ve Çam, İl Müftüsü Mehmet Yaman’a pandemi nedeni ile camii ve mescitlerde alınan tedbirler doğrultusunda özellikle Cuma Namazlarında yaklaşan kış şartları etkisi ile dışarıda namaz kılınamayacağından dolayı vatandaşların bu olumsuz durumdan etkilenmemeleri adına Belediye’ye ait açık ve kapalı alan bulunan tesis ve işletmeleri de İl Müftülüğün kullanabileceğini belirttiler.
Belediye Başkan Yardımcıları ziyaret sonunda İl Müftüsü Mehmet Yaman’a Ahiliğin kurucusu sayıları debbağların (dericilerin) piri, çeşit esnaf ve sanatkârın lideri Ahi Evran’a ait sembolü hediye takdim ettiler. (HABER MERKEZİ)
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2020, 13:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER