Adıyaman deplasmanı her iki takım açısından da çok önemli idi. Düşme hattındaki iki takımın puan mücadelesi bizim lehimize sonuçlandı.

İki takımın durumu düşünüldüğünde 6 puanlık bir maçtı bu.  Ve alınan 3 puanla düşme hattının bir üstüne çıktık.

Bu moral motivasyon açısından çok önemli idi. Son üç maçta 7 puan alınması gerçekten çok iyi oldu. Büyük bir aksilik olmazsa 4 maçta 10 puan alacağız ki, bu bize gerçekten rahat bir nefes aldıracak.

Pazar günü Ahi Stadı’nda ağırlayacağımız Serikspor maçı da 6 puan değerindi. Çünkü onlar da küme düşme potasında.

Bu maçtan alınacak 3 puan bizi gerçekten rahatlatacak. Ancak bu demek değil ki, iş bitti kurtulduk. Rehavete kapılmadan, aynı ciddiyetle kalan maçlara odaklanmalıyız. Devre arası takviyelerle de umarız düşme potasından çıkarız.

Yazmaktan bıkmadığım bir konu…

Yine kadro yapısına baktığımızda bizim çocuklarımız yine yok. Ne oldu Şenol’a, Eser’e? Bu çocuklar kulübede oturamıyorlar mı? Yoksa ben yazdığım için mi kadroya alınmıyorlar? Gerçekten üzülüyorum.

***

BAL Ligi’ndeki temsilcimiz Gençlikspor yine hayal kırıklığına uğrattı bizi. Bu haftaki maçta da 6-1’lik ağır bir yenilgi aldı. Artık siz de toparlanın Kırşehirspor gibi…

Gönlümüz sizin de iyi olmanızı arzu ediyor. Dileğimiz biran önce iyi sonuçlar alıp, bizleri sevindirmeleri…

***

         Cumartesi günü Almanya ile oynadığımız hazırlık maçı gelecek için bizlere büyük umut verdi. 

72 yıldır yenemediğimiz Almanya’yı Almanya’da 3-2’lik skorla dize getirdik.  Bu maç skor açısından olduğu kadar oynanan oyun açısından da çok önemli. Şans eseri bir maç kazanmadık. İyi onladık ve hak ettiğimiz bir galibiyet aldık.

Her iki yarı başlarında erken gol yememize rağmen oyun disiplininden kopmadan maçı çevirmesini bildik. Atılan iki gol gerçekten görülmeye değerdi. Ferdi’nin attığı gole nazire yaparcasına Kenan’ın attığı gol de çok muhteşemdi.

Takım genelde çok iyi idi ama, en çok öne çıkanlar Ferdi, Kenan ve Abdülkerim oldu. Abdülkerim’in gol pası da mükemmeldi.

Galler maçı zor geçse de 1-0’dan geri gelip 1-1’i yakaladık. Aksi halde grubunu lider olarak bitirmemiz tehlikeye girmişti. Zira Hırvatistan, Ermenistan’ı yenip puanı eşitlemişti. İkili averajda iyi olan Hırvatlar lider olacaktı. Ancak ilk yarıya göre daha iyi oynayan millilerimiz beraberliği yakaladı ve korkulu rüya sona ermiş oldu. Çünkü liderlik önemliydi.

Tarihimizde böyle organizasyonda ilk kez grup birincisi oluyoruz.

Tebrikler Milli Futbol Takımına…

2024 Avrupa Şampiyonası’nda da aynı başarıyı bekliyoruz. Yolunuz açık olsun…